Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fırat Tanış (Nuri Fırat Tanış)

Fırat Tanış

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 5 Mayıs 1975

Eğitim : İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro

Ajans : Tümay Özokur Film Reklam

Hakkında : 1975 yılında İstanbul da doğdu. 1991 yılında,öğrencisi olduğu Fikirtepe Mehmet Bayazıd Lisesinde tiyatroya başladı. O yıllarda düzenlenen İstanbul Liseler Arası Tiyatro Yarışmasında oyunculuk ödülleri aldı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı; 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyuncu olarak görev almaya başladı ve 2001 yılına kadar Mehmet Ulusoy, Başar Sabuncu gibi yönetmenlerin oyunlarında rol aldı. 2002 yılında rol aldığı "Sır Çocukları" filmiyle sinema kariyerine başlayan sanatçı, aynı filmde canlandırdığı "Velit" rolü ile, 39. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu ve İskenderiye Film Festivali (Mısır) En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. 2008 yılında rol aldığı "Dilberin Sekiz Günü" adlı sinema filminde 20. Ankara Film Festivali ve 3. Uluslararası Bursa İpekyolu Film Festivallerinde, En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine layık görüldü. 2011 yılında rol aldığı Nuri Bilge Ceylan'ın "Bir Zamanlar Anadolu'da" sinema filminde canlandırdığı "Musa" rolü ile 1. YEFA Film Festivalinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Oyunculuğun yanı sıra müzik ve resim dallarında da eserler veren sanatçı,2015 yılında Mor'Üyalar adında bir albüme söz,müzik ve yorumcu olarak imza attı.

Web Sitesi : www.filmyapalim.com

İlgili FilmlerSarpBayhan

12 Eylül 2017 22:33

Geniş Aile dizisinde oynadığı Koyu Bilal karakteriyle geniş çevreler tarafından tanınan yetenekli bir oyuncudur. Farklı dizilerde çok fazla ön plana çıkamasa bile sinema filmlerinde güzel oyunculuk sergilemiştir. Özellikle Vay Arkadaş'da Tik rolünde yeteneğini konuşturmuş iyi bir oyunculuk performansı göstermiştir. Aynı zamanda Emre Altuğ'un seslendirdiği Yani Olmuyor isimli güzel şarkıda Fırat'a aittir. Daha ne olsun.

Cevap Yaz

sinemadelisi

19 Ekim 2015 23:11

Türk Sineması'nın son yıllarda yetiştirdiği en başarılı oyunculardan birisi.Hem dramı,hem komediyi aynı çıtada oynayan ender oyunculardan.Dilber'in Sekiz Günü,F tipi,ve Geniş Aile dizisindeki karakterleri hem çok farklı hem çok başarılı.

Cevap Yaz

free_style

13 Kasım 2012 16:56

Muhteşem bir oyuncu. Dünya çapında diyebilirim. Şu anda olması gereken yerde değil. Umarım hakettiği yere gelir ve harcanmaz. İleride değerinin anlaşılacağını umuyorum.

Cevap Yaz

rhegno

2 Ekim 2012 15:41

Cok kaliteli oyuncu..Dizilerden cok sinemaya yönelmeli bana kalırsa

Cevap Yaz

semihbayram12

22 Aralık 2011 20:09

çok kaliteli bir oyuncu ve ileride daha iyi olacağını, daha çok göreceğiz heralde

Cevap Yaz

cicoz99

10 Mart 2011 21:32

başarılı bir oyuncu.uzun ömürler diliyorum....

Cevap Yaz

Binnai

20 Ekim 2010 22:40

Geniş aile  Dilberin 8 günü tramvay 7tepe istanbul  ve diğer filmlerinin hepsi harikaydı asil oyuncu  oyuncu  olarak doğmuş adam efendi  ses  tonu çok güzel  tek tiyatrocu değil  şarkıcı da  olcak kapazitede ( yedi tepe istanbulda sende unutama beni ) yani şarkısı çok güzeldi seside çok güzel   tv ekranlarında senın gibi asil sağlam ve efendı oyuncuları   görmek harika bir duygu fırat abi HAYRANIN ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥

Cevap Yaz

enigmacuture

23 Ocak 2010 00:11

Sır Çocukları adlı filmle oyunculuk gücünü kanıtlamış çok iyi bir oyuncu. Tekrar tekrar izlenesi filmde Velit karakteri ile muhteşem bir performans sergiliyor.

Cevap Yaz

göknil

21 Eylül 2009 23:15

İyi bir tiyatrocu ve harika bir ses yorumcusu

Cevap Yaz

mrs.hsn

4 Eylül 2009 10:27

Arkadaşlar belki Emre Altuğdan YANİ adlı bir şarkı dinlemişsinizdir.Hatta Komedi Dükkanında da söylemişti.Belki bilmeyenleriniz olabilir.İşte o şarkının söz ve müziği Fırat Tanış'a ait.Ramazan'da bir program'a katılmıştı.Sunucu şarkı söylemesini istedi ve Fırat Tanış'ta Yani'yi söyledi.Hemde canlı canlı.Birde gitar çalarak yani müziğiyle.Ve inanın bana o an dedimki bu şarkı sadece Fırat Tanış'ın yorumuyla mükemmellik kazanıyo.E tabi karar size ait.İzlemek isterseniz'de www.izlesene.com adresinden izleyebilirsiz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica