Murat Serezli

Gerçek Adı Esat Murat Serezli
Doğum Tarihi 3 Ekim 1969
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

.İstanbul’da dünyaya geldi. Tiyatro ve sinema sanatçıları Metin Serezli ve Nevra Serezli nin oğludur Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünde okudu. Okul yıllarından tibaren 3D Animasyon, bilgisaya r programcılığı, seslendirme ve yönetmenlik yaptı. Çalışırken, zaman zaman oynadığı reklamlarla gittikçe daha çok dikkat çeker oldu. Profilo Küçük Ev Aletleri için çektiği 4 reklam başarı kazandı, yıllarca hatırlanan, en sevilen reklamlardan oldu. Kristal Elma kazandı. Hemen ertesi sene Axess için yarattığı Komiser Kemal tiplemesi de büyük beğeni topladı ve o reklamlar da Kristal Elma kazandı.Ekran önü macerası gittikçe hızlanan Murat Serezli, kamera arkasında yapmakta olduğu özel efekt, 3 boyutlu animasyon ve yönetmenlikten bir miktar uzaklaşarak oyunculuk ve sunuculuk yapmaya yöneldi.Birçok sinema filmi, dizi ve sitcomun ardından, “Av Mevsimi Ve Devrim Arabaları ”’ndaki drama performansları ününü arttırmasına yetti. Özel gecelerde sunucukları ve reklam seslendirmeleri ile de bilinen oyuncu, İyi Beslen Mutlu Yaşa adlı programın ardından, 2013 yılında da Atv'de Kapanmadan Kazan programını sunmaya başladı.

Yönetmen (1)

Oyuncu (54)

Son Yorumlar (14)

truer 17 Kasım 2019 20:20:05

İyi bir oyuncu tabiki bencede. Anne babasını da çok severdim. Geçen gün son dizisinden ötürü aylarca üniforma üzerimde çalışıyoruz demiş röportajda. Aileden gelen meslek ahlakı olmalı. Cüneyt Arkın gençliğidir. O eski sanatçılarda kıyafetleriyle kalm ışlar hep. O zamanki şartlarda çalışmışlar yeri geldiğinde yarı aç atlarla canlı emek vermişler atlama dövüş sahneleri hep iyi çalışılmış. O eski zaman şartlarında film numaraları yapmışlar

SarpBayhan avatar SarpBayhan 21 Aralık 2017 21:27:44

Gerek fiziki açıdan gerekse ses tonu olarak Cem Uzan'a ciddi anlamda benzeyen bir oyuncu Murat Serezli. Eğer Cem Uzanın hayatı film falan yapılacak olursa bu filmde Uzan'ı sadece Murat Serezli oynayabilir. Çokta inandırıcı olur.

anelka39 avatar anelka39 12 Aralık 2016 01:01:10

Dağ 2 ile oyunculuğunun zirvesini yapmıştır.

Yandex.Metrica