Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dönüş

Dönüş

9,30

(125 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1973 Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Türkan Şoray Türkan Şoray

Ülke: türkiye

Oyuncular: Muzaffer Cıvan, Ahmet Turgutlu, Murat Yağız, Reşit Çıldam, Yusuf Küçükömer, Necip Tekçe, Yusuf Taşdemir, Mehmet Büyükgüngör, Hikmet Taşdemir, Osman Alyanak Devamını Gör...

Ödüller: Özel Mansiyon

Konusu : Film, toprak ağası Reşit tarafından hayatı altüst edilen Gülcan’ın yaşadıklarını anlatır. Gülcan, tarlasında ırgatlık yaptığı Reşit’in teklifini reddedip İbrahim ile evlenir. Fakat Reşit, Gülcan’ın peşini bırakmaz ve ondan intikam alabilmek için her türlü yola başvurur. Reşit, önce çifti borçlandırarak zor duruma düşürür. İbrahim düştüğü darboğazdan kurtulmak için Almanya’ya gitmek zorunda kalır. İbrahim'in yokluğunda Gülcan, Reşit’in eziyetlerine katlanmaya çalışır. Bir süre sonra İbrahim, Almanya’dan gelir. Gülcan’ı yanına aldıracağını söyleyerek geri döner. Ancak İbrahim’den haber alamayan Gülcan için hayat gittikçe zorlaşacaktır.tekin

12 Kasım 2020 23:26

bilal inci süper oynamış.

Cevap Yaz

burcusara

3 Kasım 2019 15:04

Filmi hiç izlememiştim, herkes Türkan Şorayın en iyi filmlerinden deyince izlemek istedim ama böyle bir film beklemiyordum. Gerçekten piskolojimi bozdu. Fatma Girikin de böyle filmleri var ve her zaman onları izlemekten çekinirim konuları çok iç karartıcı diye. Ne yazık ki bu film gerçek bir hikayeden uygulanmış. Gerçekten erkeklerden nefret etmek istiyorsanız bu filmi izleyin. Osman Alyanakın oynadığı karakter bile acımasız. Film de tek bir doğru düzgün erkek var, o da köydeki öğretmen. Bilal İnciyi görünce dedim kesin Kadir İnanır bu filmin sonunda ölür diye ama bu sonu beklemiyordum. Gülcan o kadar zulüm ve çileyi değmez bir adam için çekip sonunda o adamın elini öpüyor ya, insanın yüreği parçalanıyor izlerken. Bilal İnciye ne demeli, kadın onu istemedi, sevdiği vardı diye hayatını zehir etti ve o ölümü fazlasıyla haketti. Köylüler ayrı bir pislik. Çok güzel uygulanmış bir film ama, kesinlikle baş yapıt.

Cevap Yaz

sholay

31 Aralık 2018 01:55

Müthiş duygusal bir film. Özellikle final sahnesinde ağlamayanlara aşk olsun. Türkan Sultan ve Bilal İncinin performansına şapka çıkarmak lazım.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

6 Haziran 2018 03:37

Bir kere film Sultan Türkan ŞORAY'ın baş yapıt filminden biri. Kadir İNANIR, Osman ALYANAK'ta iyi oynamış belki ama filmi de baştan sona tam bi' oscarlık oyunla Türkan ŞORAY & Bilal İNCİ'nin hayat verdiği yadsınmaz gerçek... Seha OKUŞ'ta şarkı yorum ile filmi duygusal hissi katmış Ayrıca bu tarz filmler de Hülya KOÇYİĞİT & Fatma GİRİK Erol TAŞ Hayati HAMZAOĞLU Turgut ÖZATAY evsaf bikaç usturuplu oyuncunun oynayabildiği düzey film ve oyun

Cevap Yaz

Karalı_57

8 Mart 2018 19:25

Aglatan filmler vardırya, işte bu da o film ler den biri, Türkan şorayın oyunculugu oyle ınandırıcıki, insan kendini gelcekten filmde hissediyor, muhteşem bir film.

Cevap Yaz

yeşilçam1979

6 Ocak 2018 17:52

Muhteşem bir film, insanın içi sızlıyor filmi seyrederken. Türkan Şoray müthiş bir oyunculuk sergilemiş. Keza Bilal İnci de öyle. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim, muhakkak izlesinler. “Hasretinle yandı gönlüm” şarkısı filmi daha da hüzünlü hale getirmiş kanımca.

Cevap Yaz

Gasiyta

20 Nisan 2016 09:42

An itibariyle izliyorum. Defalarca izlememe rağmen tekrar izlemek için işimi erken bitirdim. Türkan şoray'ın yönetimi Bilal inci ve osman alyanak'ın olağanüstü performansları ve tabiki muhteşem müziğiyle birlikte seha okuş'un efsane şarkısı. Kadir inanır arka planda kalmış. Bence filmin başrol erkek oyuncusu Bilal inci.

Cevap Yaz

kamilzafer

5 Mart 2016 16:11

İstanbul Paşaköy'de çekilmiş.Türkan Şoray'dan da yönetmen olurmuş muş diye de bayağı tartışılmış zannedersem. 29.1.1973 pazartesi İstanbul'da Kervan,Saray,Yeni Atlas,Gül,Şan,Yumurcak,Hakan,Feza,Işık sinemalarında gösterime girmiş. Zafer ALGAN

Cevap Yaz

DownTown

18 Ağustos 2015 12:34

Eksikliklerine, birkaç hatasına rağmen muhteşem bir film. İki tarafında ailelerinin ortalıkta olmaması, jandarmanın olaylar esnasında yokluğu filmin hataları. Lakin bunları ekleselerdi, süreyi uzatmak gerekebilirdi. Filmin sonunda kaza sahnesini, sadece kamerayı sarsarak yapabilirlerdi. Yani oyuncak araba kullanmak biraz bozmuş. Bir de müzik kurgularında aksamalar var, müzik geçiş ve zamanlamaları. Filmin müzikleri inanılmaz. Söz Müzik Yalçın Tura, seslendiren Seha Okuş: Hasretinle Yandı Gönlüm ve Niye Küstün... Bu rolü bu kadar iyi oynayabilecek Türkan Şoray'dan başka sanatçı yok gibi. Ruhunu katmış içine. Sanırım bu kadar olmasa da bir de Fatma Girik kıvırabilirdi bunu. Hele Gülcan'ın İbrahim'in geldiğin görmesi, Güvercin Uçuverdi türküsü ile o bakışları, şaşkınlığı. Duygulanmamak elde değil. Sefa Önal a da ayrı teşekkür, birçok Türkan Şoray filmlerinin senaristi..

Cevap Yaz

darkdewil55

9 Temmuz 2015 23:26

43 yıllık bir film olmasına rağmen türk sinemasının kült filmlerinden birisidir

Cevap Yaz
Yandex.Metrica