Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ölümsüz Kadın

Ölümsüz Kadın

8,56

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 31 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal


kisxgunesi

29 Aralık 2019 05:54

Çoooooooook güzel bir filmdi. İzlerken bende duygu yüklülüğü yaşadım adeta. Türkan Şoray olsam bilmem nasıl güvenirdim sonunda Ekrem Boraya ama, kızı istemeyerek de olsa kaç kez kırdı. Ama ikiside mutluluğu çok hak ediyorlardı. İzlediğim ilk mutlu son ile biten Ekrem Bora filmi oldu, onun için de ayrıyeten seviniyorum şu an :)

Cevap Yaz

benimsinema

26 Haziran 2013 00:12

filmi ikiye ayirabiliriz.... 1 türkan sorayla ask yasayan ekrem ve dügün gecesi esini kayeber, hayati ondan sonra anlamsiz olur... 2 meyhanede calisan ve ilk esine inanilmaz benzeyen ve onunla ask yasamaya baslayan ekremin hikayesi... duygu yüklü bir ask filmi...

Cevap Yaz

t_rex

27 Nisan 2012 12:20

nevin ve murat birbirlerini ölümüne, sonsuz bir sevgi ile bağlı olup, aşkın doruklarındadırlar. nevin ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve bunu murat'tan gizlemektedir. düğün gecesinde nevin fenalaşıp, sevdiğinin kollarında can verir. bu kadar mukaddes ve ulu bir aşkı yitirmenin  enkazını ruhunda bitik, sönmüş bir izle hayatın bütün anlamını  yitirmiştir murat artık. kahramanımızın tekrar dirilişi süpriz bir başka ruhta vücut bulan t. şoray ile karşılaşması ile  gerçekleşecektir. 

film minimalist bir konsept olup prodüksiyon yalınlığı ve cast azlığının yanısıra  doğal akışında bir film olma özelliği ile de farklılık göstermiştir. izlerken, bir ara "sevmek zamanı"(1965) ruhunu  hissedibiyorsunuz .yönetmen metin erksan olsaydı daha da kaliteli olabilirdi galiba diye düşünüyorum.ekrem bora'yı ilk kez romntik, naif bir karakterde görüyorum. mükemmel yaşatmış  murat'ı. film yaydığı psikolojik travma, buhran ile yeşilçamın ticari filmlerinden çok uzak bir izlenim yaratıyor. muratın sarışın şoray'a puslu bir aynada "kendine bak.. şu haline.." sahnesindeki resim müthiş.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica