Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İzmir Ateşler İçinde

İzmir Ateşler İçinde

8,39

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 43 Dk Macera Duygusal Tarihi Macera, Duygusal, Tarihi


ÜmitYaşar

9 Aralık 2015 16:57

Filmin ana kopyası maalesef 1959'da yangına kurban gitmiştir. Elde kalan parçalardan montajlanan kopya ise oldukça düşük kalitede.Kim bilir, belki bir gün ortaya çıkar. Ya da mevcut kopya ehil eller tarafından temizlenirse başına bin türlü talihsizlik gelen bu filmi sevenler için en azından bir teselli olur.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

10 Mayıs 2012 17:34

İzmir'e işgal eden yunan işgalcilerin kökünü kazımaya çalışan bir.  Türk subay'ının başına gelen olayları ve ilişkisini yansıtmış bir film. "Kemal" Ahmet Mekin bu durum çerçevesinde casus olarak Amerika'lı bir gazeteci olarak girmiş. Şehirde önceleri kendini sevdirmişsede daha sonraları yunan ordusuna büyük darbeler vurmuştur. Yunan generalinin kızı "Suzy" Mualla Kaynak ile büyük aşk yaşamış. Sonrasında bir şekilde ona yardımcı arkadaşı "Kerim" Nubar Terziyan ile yakayı ele vermiştir. Kerim idam edilmiştir Kemal ise sonradan aynı duruma düşünce. Sevgilisi Suzzy ve "Zindan Müdürü" Asım Nipton tarafından kurtarılmıştır. Fakat "Asım Nipton"un niyeti onu vurdurttmaktır tuzağa düşürerek fakat başaramamıştır. Bu yolla kurtulan Kemal esir Türk'leri cephanelik dağıtarak kocaman orduyu talan eder. Gayet iyi bir film ama görüntü kalitesinde sorunlar var. Tamamen İzmir'de çekilmiş bir film dış çekimlere baktığımızda alacalıktan sadece Tarihi Asansör ve Kadifekale'nin olduğu yerler belli oluyor. İlk defa İzmir'de bir film çekildiğinde şehrin sembolü Konak Saat Kulesi'nin kareye alınmadığını farkettim doğrusu ilginç bir detay. Ne zaman bu şehirde bir film çekilse orası mutlaka filmin bir karesinde görünürdü. Ayrıca o yılların İzmir'ini görmek dolayısıyla beni yine memnun etti. Dahada önemlisi filmin adı "İzmir Ateşler İçinde" olunca dahada izlemek için kişiye şevk veriyor. Fakat dönemsel şartlara bakarsak başarılı bir film keşke görüntü kalitesi biraz daha net olsaydı..

Cevap Yaz

Lutfuye

24 Mart 2012 08:23

Canim izmiri yakan yunanlilar ve onlara karsi gelen kahraman ordumuzu canlandiran bir film

Cevap Yaz

delikadir39

17 Mayıs 2011 14:06

İyi bir filme benziyor.Filmi izlemek isterdim.

Cevap Yaz

kamil zafer

10 Mayıs 2011 11:53

 1958/59 yıllarında çekilen bu film tasarlanan esas film değilmiş.Çekimler sırasında Londra ve Zürih antlaşmaları imzalanınca izlenen dostluk politikası etkilenmesin diye(59) filmde ki Yunanlılarla olan mücadeleler nedeniyle film sansür tarafından yasaklanmış sonrasında bazı sahnelerin çıkartılması,çekilen ek sahnelerin eklenmesi ve yeniden seslendirilmesi neticesinde ancak gösterim izni alabilmiş. 10.5.11  Zafer ALGAN

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

19 Mart 2010 10:01

BU FİLM: İzmir'in milli mücadele yıllarının zorlu zaferini anlatan bir film. Ahmet MEKİN ile Kenan PARS'IN üstün oyunlarıda olan... Cast içindeki olan rolünde; Ahmet MEKİN Türk casusu İngiliz Kemal'i canlandırmıştır. Aynı zamanda gözü pek bir düşman subayıda olan Kenan PARS ile aynı saflarda yer tutmuş gizli bir türk casusu "ajan" olarak düşman subayının emir ve komutasında kelle koltukta herdaim. Amansız bir savaşında içinde...

Cevap Yaz

aycell_90

14 Ağustos 2008 01:47

sadece aşk ve gönül eğlendirme var.filmi izlerken çok canım sıkıldı.keşke macera ağırlıklı olsaydı filmin adına uygun olurdu.

Cevap Yaz

nedim yıldız

16 Ekim 2007 13:27

güzel,izlenmeye değer bir milli mücadele filmi...kenan pars düşman subayı rölünde tam bir kötü adamı canlandırmış...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica