Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kovboy Alibattalgz

1 Ekim 2018 23:18

serdar gökhan ve fatma belgenin oynadığı 1973 yapımı beklenmeyen adam filminin renkli çevirimi. aynı konuyu Ünsal Emre ve Saadet gürsesin oynadığı sevgili kardeş filminde de işlemişlerdi. bu ve beklenmeyen adamın görüntü kalitesi yazık ki çok kötü. piyasadada iyi bir kopyası çıkmadı daha.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

20 Aralık 2017 19:02

Çirkin kral'ın Amerikan western filmlerini ironi hiciv ti yi alan güzel bir seyirlik film. Filmin izlenme kalitesinide en büyük etkileyen ses ve görüntü de deformasyon sorun..

Cevap Yaz

mansuryıldırım

18 Mart 2015 17:44

Beklediğimden iyi bir film çıktı bunda senaryoyuda yazan yılmaz güneyin etkisi büyük filimde de iyi sayılabilecek bir performansı var ama bence filmin en iyisi metin rolünde oynayan yıldırım gencer di bıyıksız hali ile biraz irfan atasoyu hatırlattığını söyleyebilirim müjgan ağralı pek başrole olmamış gibi biraz nebahat çehreyi hatırlatan bir tipi oyunculuğu var filimde performansı kötü değildi hatta iyi bile sayılır ama daha popüler biri olsa film daha izlenir olabilirdi mesela bu rolde nebahat çehre çok iyi olabilirdi garip rolünde erol günaydın kendi sesiyle oynamış eğlenceli bir roldeydi filmde söylediği türküler çok hoştu ilerde oynayacağı komik rollerin habercisini veriyor bu rolü aydemir akbaş da eşkiya liderinin kötü adamı rolünde iyi sayılabilecek bir performans göstermiş ama rolü biraz daha fazla olabilse kendisini daha fazla gösterebilirmiş rolüne iyi girmişti mehmet ali akpınar yine sevimli kötü rolünü iyi oynamış ali şen çiftlik sahibi zengin adam rolünde yine her zaman ki gibi iyi ayrıca kendisine en çok yakışan dublajla rıza tüzün dublajıyla oynuyor cahide sonku da anne rolünde iyi sayılabilecek bir performans göstermiş yönetmen olarak yılmaz atadeniz de iyi iş çıkarmış sadece filmin görüntü kalitesi çok kötüydü seslendirme iyi olsada filmin sesinde bir bozukluk vardı ama bu olumsuzluklara rağmen yinede film baştan sona keyifle izlenen hoş bir film olmuş.

Cevap Yaz

bysiirtli56

7 Mart 2013 03:03

bu adam ya kovboyları taklit eder yada james bondu

Cevap Yaz

Loverman

22 Mart 2010 14:02

müjgan ağralı, yıldırım gencer ve aydemir akbaş isimleri yazılmamış olsa inanmazdım. görüntü de iyi değil ama özellikle yıldırım genceri bıyıksız haliyle tanımakta zorlandım. 

mehmet ağa ve cahide hanım, çocukları metinin küçük yaşında kaçırılmasından sonra hayatları hep onu anmakla geçmiştir. gelmesini hep ümit etmişlerdir. eski işçileri ömer tarafından kaçırılan metin dağlarda eşkiyalık yapmaktadır. bu arada  kovboy filmleri meraklısı ve ömrü hapislerde geçmiş ali isimli bir eşkiya vardır. hapisten yeni çıktığında eski arkadaşı ömer ile karşılaşır. ömer para kazanmak için ali ye metinin yerine geçmesini istemiştir. yalnız mehmet ağa ve cahide hanım aradan yıllar geçtiği için çocuklarını ancak sırtındaki nal iziyle tanıyabilirler. bunu bilen ömer de alinin sırtına nal izi vurur. ali bir vesile ile mehmet ağanın çiftliğine gider. ağanın kızı gül ile aralarında bir aşk başlamıştır. ağa, alinin sırtındaki nalı görünce onu yıllardır aradıkları oğulları zanneder. bunu öğrenen gül kahrolur. çünkü sevdiği adam kardeşidir. tam intihar edecekken ali onu kurtarır ve ona gerçekte kardeşi olmadığını itiraf eder. artık gerçek metini arama vakti gelir onu bulur ailesine getirir. metin, ali kadar mert değildir ve annesini, babasını ve kızkardeşini önemsemez. tek isteği paradır ve onun için her yola başvurur.  

Cevap Yaz

leyneli48

26 Aralık 2009 03:14

klasikleşen yeşilçam senaryolarının aksine amerikan sinemasına bir eleştiri...bütün yılmaz güney filmlerinde olduğu gibi sistemin bozulan yanlarına yapılan başkaldırı bu kez farklı bir yolla hem de 10üzerinden 10la nitelendirilebilecek bir biçimde sergilenmiş.

Cevap Yaz

xincecumali

20 Mart 2006 12:19

Amerikan sinemasını seyretmiş onun tesiri altında kalmış, bir kovboy gibi hareket eden bir adam ve başından geçen her olayın onu hapishaneye götürdüğü olayları anlatır. Amerikan sinemasının eleştirildiği bir filmdir aslında. Yani amerikanın insanları sinemasıyla bile ne hallere getirdiğinin altı çiziliyor.

Cevap Yaz

ayyaşguney

25 Kasım 2005 11:10

SİNEMADA İZLEDİĞİ KOVBOY FİLMİNİN ETKİSİNDE KALAN ALİ SİNEMA ÇIKIŞI ÜÇ KİŞİYİ DÖVER VE HAPSE ATILIR ÇIKTIĞINDA İSE KOVBOY ELBİSELERİYLE DOLAŞIR.ÇOK GÜZEL BİR FİLM.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica