Mine Çayıroğlu

Gerçek Adı Mine Çayıroğlu
Doğum Tarihi 28 Aralık 1977
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Çocuk yaşta, Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu romanının dizi uyarlamasında Munise karakterini canlandırmıştır. Haluk Bilginer'den oyunculuk dersleri almıştır. 1997 senesinde İngiltere'deki Guildford Sc hool of Acting 'e girmiş ve üç yıl boyunca oyunculuk eğitimi almıştır. 2000 yılında mezun olmuştur.Çayıroğlu ayrıca bir müzik albümü de çıkarmıştır. Küçük yaşlarda müzik eğitimine başlayan Mine Çayıroğlu, İngiltere’deki “Guildford School of Acting” de oyunculuk eğitimine başlamadan önce ve sonra şan dersleri alarak sesini eğitti ve albümünün hazırlık aşamasını tamamladı. Mete Özgencil ile 1 yıl süren titiz çalışma sonucunda tamamlanan albüm Zümrüt Gibi adıyla 2004 yılında piyasaya çıktı. [1] 2008 yılında ALTONA Müzik & Film Yapım şirketini kurmuştur.

Oyuncu (43)

Son Yorumlar (23)

mansurx avatar mansurx 20 Ekim 2016 08:27:14

6

Mine çayıroğlu çocuk oyuncuyken iyi bir oyuncuydu ama aynı başarıyı ileriki yıllarda gösteremedi ortalama bir oyuncu ayrıca bir ara şarkıcılıkta yapıyordu sesi de ortalamadan öte değil çalıkuşu dizisindeki munise rolü ve şarkıcı olarak da zümrüt gibi şarkısı ile akıllarda kaldı güzel ve güler yüzlü hali ile sunuculukta yapabilir yeni bir albüm ve yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Kaptan34 avatar Kaptan34 29 Eylül 2016 14:11:18

Türk sinemasında yeri çok ayrı

emir21guler 06 Şubat 2012 01:23:02

Evet Türkan şoray yın varisi diye bekliyordum bende ama bu onun başarısızlığı değil önüne çıkan bazı projelerin iyi kotarılmadığındandır diyyorum çünkü. Berdel siyabendu xece, amansız yol belene gibi adını daha yazmadığım bir kaç filmi daha ya altın portakalda ya başka bir festivalde yarışmış ya yasaklanmış yada çok ses getirmiştir bu da Mine Çayıroğlunun ne denli başarılı bir oyuncu olduğunun bariz kanıtı değilmidir. Kendisini ve oyunculuğunu çok beğeniyor kendisi için yazdığım projelerde kısmetse oynayınca Yeni Türkan Şoray olduğunu kanıtlayacaktır. sevgilerimle.

Yandex.Metrica