Sönmez Yıkılmaz

Namı Rambo
Doğum Tarihi 12 Aralık 1940
Doğum Yeri Rize

Biyografisi

1940 Rize doğumlu oyuncunun sanat hayatına başlangıcı oldukça ilginç. Yönetmenlerin dikkatini çekebilmek için yaz-kış her gün Galatasaray – Taksim arasındaki yolu, üzerinde atlet, kafasında bir kovboy şapkası, ayağında botlar yürümüş.

Bu uğurda hamallık, ırgatlık, kameraman asistanlığı dahil her şeyi yapmış. Sonunda başarmış…

‘Killing Ölüm Saçıyor’ adlı filmde başrol vermişler.

Türk Sinemasının kötü adamlarından Sönmez Yıkılmaz, yüzü aşkın filmde oynadı. ‘Manisa Tarzanı’, ‘Silaha Yeminliydim’, ‘Türk Rambosu’, ‘Rockçı Kekolor’, ‘Killing Ölüm Saçıyor’ filmlerinde ise başrol oynadı.

Nasıl kötü adam olduğunu şöyle anlatmış;
“Boyum 1.86, kilom 100′ün üstünde. Karate, Tekvando ve boks biliyordum. Dağcılıkta çok iyiydim üstelik yüzme şampiyonluğum da vardı. Türk savaş sanatlarında uzmanlığım var. Vücut da kaslı ve fazla gelişmiş olunca, sinemada kötü adam oluverdik.”

Yeşilçamda erotik filmler furyası başlayınca ‘Bize bu işler yakışmaz!’ deyip kendi filmini yapmak için yapımcılığa el atıp, sahibi olduğu Anzer Filmcilik’i kurdu. Şimdilerde cafe işletiyor. Eskiden pek hoş görünmeyen sokağın adam olması için çok uğraş vermiş, sonunda sokağa, Cafe De Femmes’i (Kadınlar Kahvesi) açmış.

Yapımcı (9)

Oyuncu (190)

Son Yorumlar (15)

mansur34 avatar mansur34 24 Mart 2016 03:37:55

7

Sönmez yıkılmaz yetenekli,karizmatik iyi bir oyuncu iyi ve kötü her rolün altından kalkabilen değerli bir oyuncu olsada malesef çoğu işi vasat filmlerden oluşuyor daha iyi filmlerde yer alabilseydi çok daha popüler yıldız bir oyuncu olabilirdi yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz allah uzun ömür versin başarılar dilerim.

rhegno avatar rhegno 02 Ekim 2012 14:42:08

8

cok iyi oyuncuydu..allah uzun ömür versin

yildiray_cinar55 avatar yildiray_cinar55 14 Ocak 2011 17:09:01

10

sevgili YAKUP abime cok tesekkür ederim böyle bir roportajdan ötürü kutlarim. sevgili SÖNMEZ YIKILMAZ abime ALLAH tan uzun ömürler dilerim. her ikisine saygilarimla.

Yandex.Metrica