Fadıl Garan

Doğum Tarihi 25 Nisan 1903
Ölüm Tarihi 5 Aralık 1977
Doğum Yeri İstanbul
Ölüm Yeri İstanbul

Biyografisi

Oyuncu (54)

Son Yorumlar (5)

alkorsuha 18 Kasım 2015 10:08:02

Ayhan Işık'ın Yaralı Aslan filminde depocuyu oynadığını bilirim. Ama en önemli rolü Sevmek Zamanı filmindeki Mustafa'dır.

MGUNAY avatar MGUNAY 13 Eylül 2011 17:25:09

10

Bende Nereye Bakıyor Bu Adamlar filminden hatırlıyorum Zekiyle Metin bir adaya kaçmışlardı bu oyuncuyu görmüşlerdi Metin Akpınar Zeki Alasya'ya bu oyuncuyu kasdederek şu ihtiyara bak salak salak bize bakıyor demişti sonra reklamdaki resimlerini  güle rek onlara göstermişti rahmetle anıyoruz bu oyuncuyuda. 

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 13 Haziran 2011 22:35:06

8

İlginç yüz şekliyle birkaç siyah beyaz filmlerde rastladığım bir oyuncu. Ama yeteneksiz değil yeteneği olmasına rağmen nedense kendi stilini yaratamamış. Göz önünde yer alamamış bir aktör. Sinematürk kayıtlarına göz attığımda dublaj çalışmalarıda var . Nasıl bir sese sahip olduğu ses tonu aklımda değil. Bilen bir arkadaşım varsa bir örnek vererek belirtirse ziyadesiyle memnun olurum. Sanatçı'yı tanımayanlar. Ayhan Işık'ın haşhaş  filmindeki haşhaş bağımlısı. Müşfik Kenter'in Sevmek Zamanı adlı filmdeki mustafa rolüyle hatırlayabilirler. Fiziki olarak korku, gerilim filmlerine yakıştırdığım oyuncu. Dönem şartlarında korku,gerilim tarzı filmlerde rol alabilseydi belki bir iz bırakabilirdi. Allah rahmet eylesin.

Yandex.Metrica