Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çiçek Abbas

Çiçek Abbas

8,96

(81 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Eylül 1982 1 Saat 27 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi

Yönetmen: Sinan Çetin Sinan Çetin

Ülke: türkiye

Oyuncular: Burhan İnce, Ömer Bubu, Hikmet Gül, Ali Demirel, Orhan Çağman, Garibe Gündem, Ahmet Fuat Onan, Ahmet Mekin, Pembe Mutlu, Ayşen Gruda Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Senaryo

Konusu : Şakir düzanbaz bir minubüs şoförüdür, sözlüsü nazlıyı oyalamaktadır. Onu başka bir kızla sarmaş dolaş görünce ayrılır. Abbas şakir'in yanında muavinlik yapmaktadır, ilerde minubüs sahibi olma hayaliyle para biriktirmektedir. Nazlıya aşık olan Abbas muavin kalarak onu elde edemeyeceğini bilmektedir. Şakir'in yanından kovulunca elden düşme bir minübus alır ve Alibey köy hattıda şakir'e rakip olur.Fahri07

29 Mart 2021 12:52

Komedi ve dramın harmanlandığı müthiş bi film.Finali güzeldi.Mutlaka izlenmeli.10/9

Cevap Yaz

SarpBayhan

26 Eylül 2019 03:49

Şener Şen-İlyas Salman ikilisinin güzel filmlerinden biri. Özellikle ikilinin atışma sahnesi muazzamdır. Filmde Şakir ile minibüste basılan kadının kim olduğunu hep merak etmişimdir o kadar araştırma yaptım ama hiçbir bilgiye rastlayamadım. Çocukken daha çok gülerdim. Ne tuhaf çocukken katıla katıla güldüğüm bazı filmlere şimdilerde sadece tebessüm ediyorum Çiçek Abbas'da onlardan biri. Filmde dikkatimi çeken bir başka detayda ilk sahnede cama atılan taş camda aynı balık şeklinde bir kırık çıkarıyor. Şener Şen ve İlyas Salman'ın oyunculuğuna sözüm yok. Filmin sonlarına doğru olan nikah sahnesindeki "Şakir Abim Evde mi" repliğini çok severim. Güzel eğlenceli bir film ancak filme yakışmayan tek sahne yukarıda yazdığım minibüsteki uygunsuz sahneydi. Ayrıca filmin müziği de efsaneydi halen ben bile aklıma geldikçe mırıldanırım bu melodiyi.

Cevap Yaz

ergun061992

26 Aralık 2018 16:35

Komedi olarak basarili bir yapim olmasina ragmen, Türk kültürüne uymayan ahlaki sorunlari olan bir film.

Cevap Yaz

dedeefendi

3 Ocak 2018 18:21

Sinan Çetin, bu filmi sevmediğini söylemiş, derler. Doğru mu bilmiyorum. Bildiğim doğru Sinan Çetin'in tek güzel filmi Çiçek Abbas'tır. Şener Şen yine ustalığını konuşturuyor bu fikmde. Ne kadar usta olursa olsun bence Şener Şen ikinci adam olduğunda başarılı. Bu filmde, Dolap Beygiri'nde, Arzu Film'in filmlerinde yardımcı erkek oyunculuklarında devleşiyor. İlyas Salman da çok iyi. Ahmet Mekin filme babacan tavrıyla renk katmış.

Cevap Yaz

vatansever10

3 Haziran 2017 13:29

Öncelikle filmi sevdiği belirtmekle birlikte; filmde konuşmalarla,sesler oldukça uyumsuz. Kesik kesik görüntü çok fazla.Ayrıca önceden izlediğimde çok iyi hatırlıyorum tefeci necdet arabaya el koyunca Mustafa(ahmet mekin) ve yanındakiler gidip onu tehdit ediyorlardı.Yaptığın iş usulsuz bu kadar adamız bizde seni şikayet ederiz diyorlardı ve tefeciyi böyle ikna ediyorlardı.restore edilmiş versiyonunda bu sahne komple gitmiş. Yönetmeninden dolayı değil ama birçok usta oyuncudan dolayı izlenebilir bir film.

Cevap Yaz

performer

2 Haziran 2017 22:15

filmin youtube daki restore edilmiş versiyonunda bazı sahneler ve küfürlü konuşmalar kesilmiş...film sinan çetin'in bana göre 2 güzel filminden biri (diğeri 14 numara) yıllar boyu nesilden nesile miras kalacak türk komedi sanatının çok önemli filmlerinden biri.

Cevap Yaz

ElBLanKo

2 Şubat 2016 16:51

Şener Şen ve İlyas Salman'ın unutulmaz filmlerinden.

Cevap Yaz

Kpax08

25 Ocak 2016 12:15

Gülmekten karnınıza ağrıların gireceği efsane bir film. Türk sinemasının her yönü ile en başarılı komedi filmlerinden bir tanesi olan bu eserde yine Şener Şen fırtınası esiyor.

Cevap Yaz

kaancakaniik

5 Ekim 2015 20:57

Türk sinemasının yüz akı filmlerinden. Mahallesef Sinan Çetin bir daha bu çıtaya ulaşamadı

Cevap Yaz

bysiirtli56

18 Kasım 2013 05:26

ne kadar samimi ve içten olsada abbasın gözünün şakirin sözlüsünde olması hoşuma gitmedi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica