Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Halk Çocuğu

Halk Çocuğu

8,75

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Memduh Ün Memduh Ün

Ülke: türkiye

Oyuncular: Timuçin Caymaz, Vala Önengüt, Jeyan Mahfi Tözüm, Abdurrahman Palay, Zafer Önen, Mehmet Büyükgüngör, Nubar Kamçılı, Hamdi Şarlıgil, Nuri İnal, Turan Aksoy Devamını Gör...

Konusu : Ülke'nin meşhur zenginlerin'den Refik Bey vefat etmiş, varisleri akbaba gibi üşüşerek kalan mirasın açıklanması için beklemektedirler. Herkes büyük bir servete kavuşmanın hayaliyle yanıp, tutuşurken avukat Saadettin bey'in açıklamasıyla adeta şok olurlar. Çünkü milyoner Refik Bey mirasını kimsenin bilmediği oğlu Ahmet'e (Ayhan Işık) bırakmıştır. Hayal kırıklığına uğrayan akrabalar kendi aralarında planlar yaparak Anadolu'nun küçük bir kasabasın'da yaşayan Ahmet'in peşine düşerler. Ancak türlü numaralarla kandırıp, mirası elinden almaya çalışan varislerin karşısında akıllı, dürüst, marifetli ve güçlü, adeta cin gibi bir adam vardır..erhaab

29 Ekim 2017 00:52

'Su tasın şeklini alır, insan da yaşadığı yerin' misâli Ayhan Işık da mirasını almak için gittiği büyük şehire kendi âdetlerini taşıyınca film ezo gelin çorbası gibi karışık gidiyor. Çarıklı Milyoner'den çok daha iyidir. Bence yani:)

Cevap Yaz

Hazalydn

12 Eylül 2017 00:15

İncelikli, özenli ve de mesaj içerikli şahane bir film. Ayhan Işık çok başarılı bir performans sergilemiş. Bazen ışıl ışıl parlıyor bazen de sadeliğiyle içinde kayboluyor filmin. Rolüne çok uymuş ve bütünleşmiş. Fatma Girik de yakışmış hem role hem de krala. Memduh ün'ün en başarılı filmlerinden biri bence hele mahkeme sahnesi kelimenin gerçek manasıyla efsane.

Cevap Yaz

TubaArtan

20 Ağustos 2017 20:44

Her döneme hitap eden, mesaj yüklü bir film. Arada bazı tuhaflıklar olsa da... bebeğin sütünü neden çöpe attığını anlayamadım mesela, Fatih itfaiye de talim yapıp akabinde çıkan araçların Kartal belediyesine ait olması gibi :) ata, arpa suyu içirmesi de eklenebilir :) hülasa, güzel bir filmdi aksine Fatma Girik'te çok yakışmıştı filme.. mahkeme sahnesi ise efsaneydi..

Cevap Yaz

Kaptan34

12 Kasım 2015 11:15

Fatma girik bu filmde olmamış

Cevap Yaz

şahin_şahin90

17 Ocak 2015 22:43

müthiş bir film.Kral yine döktürmüş Fatma Girik te aynı şekilde.Özet olarak paranın insanları nasıl adileştirebildiğini, nasıl temiz ve güzel hisleri yok edeceğini çok naif bir şekilde anlatmışlar.Filmin mahkemedeki final sahnesi çok güzeldir.Bu filmi daha sonra Kemal Sunal da çevirdi.Ayhan Işık'ın beygir cafer ile konuşması düşündürücü bir ironikti.Film çok güzel bir mesaj veriyor.AYHAN IŞIK'TAN başkası bu derece güzel oynayamazdı.Bir de deli kız meloş rolündeki Birsen Menekşeliyi de çok beğendim.

Cevap Yaz

Kleberson

2 Kasım 2014 17:43

bu film iyi bir film

Cevap Yaz

jones.seker

12 Ekim 2014 00:29

fatma girik bu filmde olmamış

Cevap Yaz

performer

2 Mayıs 2014 00:34

zaman zaman güzel bir filmdi.

Cevap Yaz

benimsinema

15 Şubat 2014 16:30

ayni uyarlama kemal sunalda carikli milyoner filmi var... cogu tarafindan bu film bilinmedigi icin, kemalinki daha iyi bulanabilir...ama bu filmde güzel oldugunu düsünüyorum... adi üzerine ayhan filmin kahramani ve halkin cocugu... on parmaginda on marifet var... fatma da gazeteci, hakkinda yazi yazilabilmek icin bastan kilik degisitirir ve sonra asik olur...vs.

Cevap Yaz

Lalegül34

16 Kasım 2013 22:18

fatma girik olmamış ama film çok güzel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica