Nejat Gürçen

Doğum Tarihi 26 Haziran 1936
Ölüm Tarihi 1 Ocak 1996
Doğum Yeri İngiltere
Ölüm Yeri Madrid

Biyografisi

1970’li ve 1980’li yıllardaki jön rollerinin yanında, gerek Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın filmlerinin patron, gazinocu, Bizanslı rollerini canlandıran yardımcı oyunculardan biri olmuştur.

Gülen Gözle r filminde inşaatı çöken Müteahhit Yunus, Gazeteci filminde fabrikatör Talip, Kara Murat Devler Savaşıyor filminde Bizanslı Moralı, Süpermenler filminde Macaroni, Gerzek Şaban filminde mahallelinin borçlu olduğu Hamdi, Umudumuz Şaban filminde Müteahhit Sadullah, Korkusuz Korkak filminde Mülayim Sert’in patronu gibi birçok rolleri oynamıştır.

Nejat Gürçen 1996 yılında hayatını kaybetmiştir.

Oyuncu (97)

Son Yorumlar (13)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 29 Aralık 2016 12:36:29

10

onu kim unutabilir ? kemal sunal ve cüneyt arkın filmlerinin unutulmaz ismidir. şişman patron, bencil işadamı, işçi hakkı gasp eden büyük patron, mülayimin korkak patronu, gecekondu yıkıcısı en unutulmaz rolleri arasında benim için. korkusuz korkak a bbasın adamları haraç almaya gelmişti onun da öyle bir tırsması vardı ki görülmeye değer hani ünal gürel sesi de ona çok yakışıyor. mülayim allah belanı versin mülayim babanın parası ulan inek ? altıma yapıcam repliği şahaneydi. dur patron sinek pisliğ neyse de senin ki 6 ayda temizlenmez. :) kemal abi de nejat abi çok büyük oyunculardı.gerzek şabandada gecekonduları almaya çalışan patron hamdi rolü vardı. bir sahnede belediye başkanı olursam hiçbirinize yardım etmm demişti kemal abide senden olsa olsa iskele dubası olur demişti oda çok komik bir replikti. cüneyt abinin filmlerindede patron yardımcısı rollerinde oynardı. kadına kıza düşkün olurdu. mesela kartal muratta çok başarılı bir iş yapmıştı. böylel oyuncular kalmadı artık allah rahmet eylesin.

mansurx avatar mansurx 05 Aralık 2016 02:56:21

7

Nejat gürçen yetenekli,iyi bir oyuncuydu korkak patron ve mafya babası rollerinde başarılıydı yer aldığı her projeye özellikle cüneyt arkın ve kemal sunal filmlerine renk katmıştı allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

dedeefendi 10 Ağustos 2016 17:13:14

Malzemeden çalan, helal-haram nedir bilmeyen Karadenizli "mütahiti"çok iyi oynar.

Yandex.Metrica