Necdet Kökeş

Namı Sivori
Doğum Tarihi 1 Ocak 1944
Doğum Yeri Adana

Biyografisi


1944 yılında Adana da doğdu.1970 yılında Bütün Aşklar Tatlı Başlar filmiyle oyunculuğa başladı.Battal Gazi serilerinde Zıpzıp karakteriyle tanınır.

Oyuncu (94)

Son Yorumlar (12)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 14 Haziran 2016 22:31:41

10

dev bir karakter oyuncusu. biz onu hakanlar çarpışıyordaki çakır rolü, battal filmindeki zıpzıp rolüyle hatırlarız.çok sempatik bir oyuncu mesela ayhan ışıkla çektiği bütün aşklar tatlı başlar filmindede çok başarılıydı şoför rolünde oynuyordu. vücud u çok iyi kullanıyor çok güzel hareketler yapıyor serdar gökhanla oynadığı ölümle dudak dudağa filmindede gene çok enterasan bir roldeydi pekcan koşar sesi çok yakışıyor ona tabi birde zafer önen sesi. irfan atasoyun bikaç filmindede figürandı mesela yankesici de sandalyede gidip gelmesi çok komikti zalinde trampetçiydi galiba.karateciler istabulda filminde karate yapıyordu. kilosuna rağmen çok hareketli bi kılıçaslan filminde dinçer çekmez sesi gitmemişti oysa hayri arlı yada devrim parscan konuşabilirdi onu ama herhalde dublajcı bulamamıştı komikliktede on numara bir adam kılıç tutuşuna ata binişine kavga sahnelerindeki perfonmasına hayranım doğrusu saygılar .

sinemaagresif avatar sinemaagresif 13 Haziran 2016 17:56:20

9

Cüneyt Arkın'ın tarihi filmlerindeki Zıpzıp karakteriyle gönüllerimizde taht kurmuş minyon tipli oyunculuğu hem komik hem başarılı olan değerli bir abimizdir .Kendisine Zafer Önen sesi çok yakışmıştı Battal da. Üçkağıtçıda ki kötürüm Ahmet rolü de ço k iyiydi. Necdet abiye sevgiler ve uzun ömürler dilerim.

DalyanRıza1971 26 Temmuz 2015 04:12:38

iyi bir oyuncu, istiklalde yürürken karşılaşmıştım.

Yandex.Metrica