Kenan Pars

Gerçek Adı Kirkor Cezveciyan
Namı Kenan Pars
Doğum Tarihi 10 Ağustos 1920
Ölüm Tarihi 10 Mart 2008
Doğum Yeri Bağlarbaşı, Üsküdar
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Lise Terk

Yönetmen (6)

Senaryo (2)

Yapımcı (7)

Oyuncu (260)

Son Yorumlar (38)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 26 Eylül 2016 11:59:15

10

gelmiş geçmiş en büyük karakter oyuncularından biridir. kötü adam denince akla gelen ilk isimlerden biride sevgili kenan parsdır. kendisini çok beğenirim. ayrıca sadettin erbil ve erdoğan esenboğa sesleri ona çok yakışıyor. bikaç unutulmaz rolü vardı r benim için. mesela zeki metin ikilisinin filminde canlandırdığı iş adamı kenan rolü orda onu abdurrahman palay konuşuyordu ilginç ve değişikti ama yakışmıştı ses. filmin adı beş milyoncuk borç verir misin yapım 1975. ondan sonra kara muratta canlandırdığı nikol karakterini de çok severim filmin finalinde kara murat onu çok feci şekilde cezalandırıyordu. attığı okları birbir iade ediyordu kenan beye gözler fena oluyordu. insanın midesini kaldıran bir sahneydi. ayrıca serdar gökhanla çevirdiği evlatlık, silah kardeş elinde ve hesap günü filmlerindede gene çok güzel bir perfonmans sergiliyordu. zaten nerdeyse oynamadığı oyuncu yok rahmetlinin. allah rahmet eylesin.

dedeefendi 26 Eylül 2016 07:54:09

Bakırköy Meydanı'nda gazete bayii vardı. Onu birkaç kere görmüştüm.Daha çok kötüyü oynadığı için hep bana itici gelmiştir.. bu da rolünün hakkını vermesinden kaynaklanıyor. Allah rahmet eylesin.

mansur34 avatar mansur34 16 Mart 2016 00:26:30

7

Araştırmalarıma göre kenan pars ın 1960 lı yıllarda baş rolün de oynadığı intikam,anadolu yolları,tarzanlaşan adam ve yetimler adlı filmleri de varmış filmler bir yangında yanmışlar sonrada bir daha adından söz edilmemiş bu filmlerin.

Yandex.Metrica