Süleyman Turan

Gerçek Adı Süleyman Başturan
Doğum Tarihi 19 Kasım 1936
Doğum Yeri Kadıköy-İstanbul
Eğitim Durumu Haydarpaşa Lisesi

Biyografisi

Dergi ressamı olarak çalıştı. Bir derginin yarışmasıyla sinemaya geçti. Genellikle 'esas oğlan'ın sadık dostu rollerinde, sevecen tiplemesiyle başarılı olup beğeni kazanmıştır. Üç film senaryosu yazar ak, çeşitli sinema filmleri ve dizilerde rol alan sanatçı uzun süredir film çevirmiyor.

Senaryo (3)

Oyuncu (191)

Son Yorumlar (50)

cihantuglu avatar cihantuglu 04 Temmuz 2015 20:29:31

kendisiyle tanışma şansına sahip biri olarak gerçekten çok beyefendi mütavazi ve kaliteli biri...yaşını kesinlikle göstermiyor...hala dinç ve iyi görünüyor...dikkat kan aranıyor filmi için zamana dayanıklı bir film demişti...gerçektende o filmde mü thiş oynamıştı ve bende kendisini tebrik etmiştim böyle bir filmde oynadığı için...saygılar sevgiler süleyman turan...

Kleberson avatar Kleberson 20 Haziran 2015 18:34:37

10

usta oyuncumuza uzun ömürler diliyorum cok büyük bir oyuncu basarilar ustaya

kartal_tibet_1938 avatar kartal_tibet_1938 05 Mayıs 2015 10:58:29

çok değerli bir abimizdir. başrol oynamak istemedğim halde bana başrol oynattılar diyen tek oyuncudur. gerçektende başrole gitmeyen bi oyuncudur ama yan rollerininde bi numaralı karakter oyuncusudur. oynamadığı adam yok nerdeyse tarık akan kadir inan ır serdar gökhan kartal tibet yılmaz güney ayhan ışık cüneyt arkın ekrem bora fikret hakan aytaç arman yalçın gülhan, gencebay,tatlıses,kemal sunal vs. 300 ün üstünde filmi var diye tahmin ediyorum.

Yandex.Metrica