Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tamer Yiğit (Tamer Özyeğitoğlu)

Tamer Yiğit

Doğum Yeri : Balıkesir

Doğum Tarihi : 19 Ocak 1942

Eğitim : İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi

Hakkında : Bir sinema dergisinin yarışmasıyla oyunculuğa başladı.

İlgili Filmlerhasanbydr43

15 Kasım 2019 23:00

Yeşilçamın en iyi oyuncularındandır. Keşke erotik filmlerde oynamasaydı ama yine de severim kendisini. Ayrıca avantür filmleri de çok güzeldir.

Cevap Yaz

Kleberson

10 Temmuz 2019 09:32

iyi baslayip daha sonra ikinci sinif filmlere düsmüstür bazen iyi oyunculugu vardir ama yapmis oldugu yanlis secimler ona kaybettirmistir

Cevap Yaz

battalgz

17 Mart 2019 19:31

Oynadığı açık saçık filmler yüzünden popülerliliğini yitirdiğini düşünüyorum avantur ve köy filmlerinde gayet başarılıdır.4 yapraklı yoncadan tutta hemen hemen o dönemlerin bütün bayan oyuncularıyla filmleri vardır 62 74 arası iyiydi 74 78 aralığı filmleri çok yanlış bir seçimdi. Yine de guzel filmlerdede oynadı. Benim icin en güzel filmleri pusu,hakanların savaşı, sıra sende yosma,kızgın toprak toprak ana kara toprak kurt kapanı kalleşler ve atmaca ali filmleridir.

Cevap Yaz

mali_

12 Şubat 2019 15:01

POLİTİK VE MÜSTEHCEN FİLM YÖNÜ HARİÇ, TAMER YİĞİT HAKKINDA OLUMSUZ YORUM YAPANLAR ÇOK YANILIYOR,YEŞİLÇAM KOŞULLARI İÇİNDE HAYATINI ORTAYA KOYARAK EN İYİ FİLMLERİ ORTAYA KOYARAK TÜRK HALKININ GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞ BİR OYUNCUDUR,HER İNSAN GİBİ ONUNDA ŞAHSİ HATALARI OLMUŞTUR,ANCAK BU DURUM TAMER YİĞİTİN OYUN GÜCÜ VE ARTİSTİK AÇIDAN ONU DÜŞÜRÜCÜ BİR VAZİYET DEĞİLDİR,TAMER YİĞİT,YILMAZ GÜNEY,CÜNEYT ARKIN GİBİ OYUNCULAR YEŞİLÇAMIN TA KENDİSİDİR,EDİZ HUN TİPİ 3.SINIF SALON FİLMLERİNDEN ÖTE GİDEMEYEN OYUNCU BOZUNTULARI VE OYNADIKLARI KLİŞE MONOTON FİLMLERİDE YEŞİLÇAMIN YÜZ KARASI VE YEŞİLÇAMI BİTİREN ASIL UNSURLARDIR.

Cevap Yaz

gaddarmurro

3 Nisan 2018 01:52

tamer yigit özelikle macera filmlerinde çok başarılıydı kendisine hayri esen,sadettin erbil ,ve hayri küçükdenizin sesleri çok yaşışırdı örnegin abdurrahman palayın sesi pek gitmiyordu

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

18 Ağustos 2017 22:43

1962-1975 yıllar arası yeşilçam'ın 12 gözde aktörünün için de adı yer almasına karşın ne olmuşsa olmuş? Oda kendisini müstehcen furyada bulan iki aktördür (diğeri Tugay TOKSÖZ) Birde fizik yapı ve oyun başarısı öylede hiç yabana atılır gibi değil de Sağlıklı bir yaşam dilerim

Cevap Yaz

TubaArtan

7 Nisan 2017 14:50

60 lı yılların Kıvanç Tatlıtuğ 'u :) oldukça başarılı bulduğum beğendiğim bir jöndü. Lakin müstehcen dönemdeki rolleri kendisinden soğutsada oyunculuk başarısını asla es geçmem..

Cevap Yaz

mansurx

21 Kasım 2016 16:51

Tamer yiğit yetenekli bir oyuncu tip olarak kötü adam rollerine daha uygundu önder somer gibi yakışıklı kötü adam rollerinde daha iyi performanslar gösterebilirdi malesef ortalama bir oyuncudan öte değil ayrıca filmlerinin çoğu vasatdır en çok çalıştığı yönetmenler mehmet aslan ve yavuz figenlidir yinede günümüze kadar oyunculuk yapması da bir başarı sayılır iyiki de devam etmiş yoksa unutulup gidebilirdi ayrıca senarist ve yapımcılıkta yapmıştır yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

Kaptan34

3 Temmuz 2016 23:11

Tam bir jön

Cevap Yaz

MAVİ GÖZ

11 Haziran 2016 10:35

kavgalı dövüşlü filmlerini çok severim tamer yiğit in

Cevap Yaz
Yandex.Metrica