Tamer Yiğit

Gerçek Adı Tamer Özyiğitoğlu
Doğum Tarihi 19 Ocak 1942
Doğum Yeri Balıkesir
Eğitim Durumu İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi

Biyografisi

Bir sinema dergisinin yarışmasıyla oyunculuğa başladı.

Senaryo (5)

Yapımcı (3)

Oyuncu (181)

Eser (1)

Son Yorumlar (52)

battalgz avatar battalgz 17 Mart 2019 19:31:54

10

Oynadığı açık saçık filmler yüzünden popülerliliğini yitirdiğini düşünüyorum avantur ve köy filmlerinde gayet başarılıdır.4 yapraklı yoncadan tutta hemen hemen o dönemlerin bütün bayan oyuncularıyla filmleri vardır 62 74 arası iyiydi 74 78 aralığı fi lmleri çok yanlış bir seçimdi. Yine de guzel filmlerdede oynadı. Benim icin en güzel filmleri pusu,hakanların savaşı, sıra sende yosma,kızgın toprak toprak ana kara toprak kurt kapanı kalleşler ve atmaca ali filmleridir.

mali_ 12 Şubat 2019 15:01:47

POLİTİK VE MÜSTEHCEN FİLM YÖNÜ HARİÇ,
TAMER YİĞİT HAKKINDA OLUMSUZ YORUM YAPANLAR ÇOK YANILIYOR,YEŞİLÇAM KOŞULLARI İÇİNDE HAYATINI ORTAYA KOYARAK EN İYİ FİLMLERİ ORTAYA KOYARAK TÜRK HALKININ GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞ BİR OYUNCUDUR,HER İNSAN GİBİ ONUNDA ŞA HSİ HATALARI OLMUŞTUR,ANCAK BU DURUM TAMER YİĞİTİN OYUN GÜCÜ VE ARTİSTİK AÇIDAN ONU DÜŞÜRÜCÜ BİR VAZİYET DEĞİLDİR,TAMER YİĞİT,YILMAZ GÜNEY,CÜNEYT ARKIN GİBİ OYUNCULAR YEŞİLÇAMIN TA KENDİSİDİR,EDİZ HUN TİPİ 3.SINIF SALON FİLMLERİNDEN ÖTE GİDEMEYEN OYUNCU BOZUNTULARI VE OYNADIKLARI KLİŞE MONOTON FİLMLERİDE YEŞİLÇAMIN YÜZ KARASI VE YEŞİLÇAMI BİTİREN ASIL UNSURLARDIR.

gaddarmurro 03 Nisan 2018 01:52:54

tamer yigit özelikle macera filmlerinde çok başarılıydı kendisine hayri esen,sadettin erbil ,ve hayri küçükdenizin sesleri çok yaşışırdı örnegin abdurrahman palayın sesi pek gitmiyordu

Yandex.Metrica