Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ülkü Ülker (Ülkü Ülker Yurtsever)

Ülkü Ülker

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 3 Aralık 1950

Ölüm : 2016-01-31

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : İlkokul öğretmenliğinden Ses Mecmuası yarışmasında finalist seçilerek  (1971), sinemaya ;Genç Kızlar Pansiyonu; filmiyle girdi. 1973'de Atıf Yılmaz'ın ;Utanç adlı filmi ile Altın Koza ödülünü kazandı. Sinemayla birlikte Ergünder Yoldaş ve Reyman Eray'dan şan dersleri alarak, şarkıcılığı 10 yıl kadar sürdürdü. 

İlgili Filmlerbltszlk

2 Şubat 2017 14:53

Bizim Sokak adlı dizisinde çingene rolüyle sevdim.Olacak O kadar programında iki sezon yer aldı.En çok komedi dizilerinde iyi iş çıkarıyor.Allah Rahmet Eylesin

Cevap Yaz

Rıza_Nur

11 Şubat 2016 01:35

Balık etli ama vamp bir kadındı.Seslendrmesi de vardı.Allah rahmet eylesin.Olacak O Kadarda da oynadı.

Cevap Yaz

mansur34

8 Şubat 2016 01:26

Ülkü ülker sinema ve dizide oyunculuk dışında seslendirme ve şarkıcılık da yapmış değerli bir sanatçımızdı buna rağmen popüler olamaması üzücü allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

turgutsarikeceli

7 Şubat 2016 01:03

çok iyi bir oyuncuydu allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

sinemaadamı

6 Şubat 2016 18:54

sinemanın vamp kadını vefat etmiş ha çok üzüldüm çok usta bir oyuncuydu. kendisinin cüneytle alın yazısı, fiikret hakanla alçaklar cehenneme gider, serdar gökhanla ölümle dudak dudağa, ayhan ışıkla beyaz kurt , fatma girikle kuma , kemal sunalla yakışıklı adlı filmleri vardır. çok başarılıdır. oynadığı her rolün hakkını vermiştir. son döneminde dizilerdede rol alarak sanat hayatına devam etmiştir. en çok 2 rolünü severimi biri halil ergün ve harika avcıyla çevirdiği yasemin filmindeki rolü diğeri ise kadir inanır ve hale soygazinin oynadığı bir yudum sevgi filmlerindeki rolleridir. oyunculuğunun doruk noktasına bu filmlerle gelmiştir. utanç filmindede çok başarılıydı. allah gani gani rahmet eylesin :)

Cevap Yaz

liondaddy

6 Şubat 2016 14:04

Allah rahmet eylesin. Başarılı bir kadın sanatçımızdı. Olacak O Kadar dizisinde de izleyiciyi farklı rolleriyle güldürmüş bir isimdi.

Cevap Yaz

AlınYazısı

6 Şubat 2016 10:04

Ülkü Ülker ismi , Alınyazısı filmindeki Şarkıcı Aynur karakteriyle Hatırlanır. Bunun gibi Türk sineamasında bir çok yapımda rol almış biridir. Seslendirme olarakta bazı yapımlarda bulunmuştur. Aramızdan ayrılışı son dönemde tv lerde görünmemesi çok acı bir durum. Allah Rahmet Eylesin.

Cevap Yaz

katalan

4 Şubat 2016 19:02

Allah rahmet eylesin bugün duydum vefat etmiş mekanı cennet olsun.bir kaç sene önce istinye devlet hastanesinde görmüştüm kendisini hali vakti pek kötü idi malesef

Cevap Yaz

vatansever10

4 Şubat 2016 14:00

Kuma ve Yakışıklı filmlerinde ki rollerin de oldukça başarılıydı.Son dönemlerde sırlar dünyası gibi programlarda görünüyordu.Mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

lebkuchen

4 Şubat 2016 11:39

Maalesef Bende Cok Üzgünüm.!!!...Böylesine Degerli bir Oyuncunun,Basinda,Ölüm Haberinin dahi yer almamasiini Siddetle Kiniyor..Sinema Derneklerini,Daha ciddiyetli,ve gercek sanatcilara karsi,Daha hakkaniyetli ve duyarli Olmalarini diliyirum..Lebkuchen.. sanatçının öğretmen kardeşi Hilal Serap Yurtsever bana ulaşarak çasod u aradığını kendisine muhatap bulamadığını söyledi .. Serap hanımın verdiği bilgiler aynen şöyle '' Ablam için vücutta enfeksiyon var denildi Ümraniye eğitim araştırma Hastanesinde bir hafta kaldı aniden kandaki değerler düştü yoğun bakıma kaldırıldı Ataşehir avecennia ya sevkedildi kalbi durdu 31 ocak ta kaybettik Ümraniye merkez Camii'nden 1 Şubat ikindi namazı sonrası kaldırılarak ihlamurkuyu mezarlığına defnedildi.Bundan seneler önce bypas ameliyatı sonrası felç geçirmiş sinemaya ara vermiş kumburgaz daki evinde inzivaya çekilmişti .. Sinemadan ve dublajdan uzak kalmak onu çok üzmüştü. ara ara gelen bazı teklifleri sağlığını iyi olmaması nedeniyle geri çevirmişti .. ''Alintidir...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica