Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kadir Kök

Kadir Kök

Doğum Yeri : Lüleburgaz-Kırklareli

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1939

Hakkında : Yeşilçam’ın emektarlarından olan oyuncu, filmlerde iyi dayak yiyen, bir çok filmde figüran rollerinde yer alan, kötü adam rollerinin ve tabi ki Yeşilçam’ın olmazsa olmazlardandı. Cüneyt Arkın’ın kavga ekibindeydi. Sinemada çok kazalar, sakatlıklar yaşadı. Kalıbı epey gösterişli olduğu için genelde filmlerde, mafya babasının bizzat korumalığını veya birincil fedailiğini yapmıştır. Bir dönem Seyyal Taner’in (Maksim zamanlarında) korumalığını yapan oyuncu, yazları Hatay’ın Çevlik Köy’ünde bir apart otelde çalışarak yaşamını sürdürmektedir.. İzleyicinin aklında Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı “Korkusuz Korkak” filmindeki “Gerzek Hamdi” karakteriyle kalmıştır.

İlgili FilmlerKadir kok

7 Ağustos 2020 11:11

Kadir kok abi sizin bildigi uzere hatayda pansiyon isletmeciligi yapmiyor suan gebze kadilli koyunde bir konteynerin icinde yardima muhtac bir sekilde yasiyor ilgilenen kimsesi yok yesil camin gozde isimlerinden biri olan kadir kok yesilcamin yardimlarini bekliyor adresi kocaeli gebze kadilli koyu okan alemdar mahllesi

Cevap Yaz

VOLKANTAN

25 Nisan 2019 21:43

Canım KADİR KÖK Abim. Seninle, 2006 yılından bu zamana aynı sahneyi paylaştım. O güler yüzün, merhametli duruşun, "İYİ KALPLİ, KÖTÜ KARAKTER OYUNCUSU" tabirini, CEVDET BALIKÇI (ÖZHALAS) ile birlikte klişe haline getirdiniz. Özel tiplemeniz, oyunculuk yeteneğiniz, Cevdet Balıkçı ile uyumunuz ile, sinema severler sizi ikiz kardeş gibi görmeye başlamıştı. Senin sayende, bende "KOTU KARAKTER OYUNCUSU VOLKAN TAN DANIŞMAZ" oldum. Senden çok şey öğrendim. Tiyatromuzu ayakta tutan yegâne insan. Senin olmadığın bir sinema, kimseye aksiyon tadı vermiyor. Türk sinema tarihini, sinema severler seni daima sevecektir. *** Volkan Tan Danışmaz (Yeşilçam Sanatçıları Tiyatrosu Oyuncusu)

Cevap Yaz

Antalyalı96

21 Nisan 2019 05:39

Benim Soydaşım Alakamız - Akrabalığımız Yok Kırklareli Nerde Antalya Nerde Çoğu Filimde Kötü Adam Özellikle Cüneyt Arkın Filmlerinde Dayak Yiyen Mafya Adamları Oldu Ama Gerzek Hamdi Rolü Hep Hafızalarımızda Kalacak - Bana Arkası DönükkeN Beni Nasıl SIrtımdan VURDU Hala ANLAMADIM -

Cevap Yaz

yeşilçam1987

27 Mart 2018 22:54

kendisini bende severim korkusuz korkak filmide iyiydi yalnız kimsenin bilmediği birşey vardır..kendisi 2000 li yılların başında çekilen ve o zaman yasak olmayan birçok erotik filmde ya oynamış ya da prodüksiyon işlerinde çalışmıştır..gene deyeşilçam emekçisi olduğu için seviyorum kendisini uzun ve sağlıklı ömürler dilerim..

Cevap Yaz

mansurx

16 Kasım 2016 10:36

Kadir gök yetenekli bir karakter oyuncusu daha çok kötü adam rollerinde oynamış 1966 da başladığı oyunculuğa günümüze kadar devam etmiştir en bilinen rolü korkusuz korkak filmindeki gerzek hamdi rolüdür yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

sinemaadamı

24 Mart 2016 12:01

filmlerde sık sık gördüğümüz bir figürandır. kendisinin cüneyt arkın ve kemal sunalla çok iyi bir uyumu vardır. en meşhur rolü oynadığı gerzek hamdi rolüdür. korkusuz korkak filmindeki sahnesi çok hoştu anlasan zaten adın gerzek hamdi olmazdı repliği turgut özatay ( ayı abbas ) ve kadir kök unutulamaz.

Cevap Yaz

Ozdengurbuzerenturk

5 Nisan 2013 10:12

Bir donem seyyal tanerin (maksim zamanlarinda) korumaligini yapmistir..

Cevap Yaz

Loverman

30 Nisan 2010 17:42

kadir kök tip olarak cevdet balıkçıya yakın sayılır. onun gibi kel ve bıyıklı. ikisi de genelde aynı rollerde. tek farkı cevdet balıkçının esmer olması. en iyi rolü gerzek hamdi. ortalarda gözükmediği için bende bu oyuncuyu merak ediyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

26 Ocak 2010 15:58

cüneyet abinin en fazla dövdüğü oyunculardan gerçek hayatda bence cüneyt abiyle iyi dostlardır diye tahmin ediyorum.

Cevap Yaz

Fark

24 Nisan 2009 19:31

Savaş filmlerine uygun bir fiziği ve asker rollerinde yine tam hatırlamıyorum ama Han veya biryerda çalışan gazino, klüp vb. iyiydi. Birde koruma ''birilerinin adamı'' rollerinde de iyi görünüyordu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica