Kadir Kök

Doğum Tarihi 1 Ocak 1939
Doğum Yeri Lüleburgaz-Kırklareli

Biyografisi

Yeşilçam’ın emektarlarından olan oyuncu, filmlerde iyi dayak yiyen, bir çok filmde figüran rollerinde yer alan, kötü adam rollerinin ve tabi ki Yeşilçam’ın olmazsa olmazlardandı. Cüneyt Arkın’ın kavga ekibindeydi. Sinemada çok kazalar, sakatlıklar yaşadı.

Kalıbı epey gösterişli olduğu için genelde filmlerde, mafya babasının bizzat korumalığını veya birincil fedailiğini yapmıştır.

Bir dönem Seyyal Taner’in (Maksim zamanlarında) korumalığını yapan oyuncu, yazları Hatay’ın Çevlik Köy’ünde bir apart otelde çalışarak yaşamını sürdürmektedir..

İzleyicinin aklında Kemal Sunal’ın başrolünü oynadığı “Korkusuz Korkak” filmindeki “Gerzek Hamdi” karakteriyle kalmıştır.

Oyuncu (252)

Son Yorumlar (15)

yeşilçam1987 27 Mart 2018 22:54:26

7

kendisini bende severim korkusuz korkak filmide iyiydi yalnız kimsenin bilmediği birşey vardır..kendisi 2000 li yılların başında çekilen ve o zaman yasak olmayan birçok erotik filmde ya oynamış ya da prodüksiyon işlerinde çalışmıştır..gene deyeşilçam emekçisi olduğu için seviyorum kendisini uzun ve sağlıklı ömürler dilerim..

mansurx avatar mansurx 16 Kasım 2016 10:36:51

6

Kadir gök yetenekli bir karakter oyuncusu daha çok kötü adam rollerinde oynamış 1966 da başladığı oyunculuğa günümüze kadar devam etmiştir en bilinen rolü korkusuz korkak filmindeki gerzek hamdi rolüdür yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 24 Mart 2016 12:01:27

10

filmlerde sık sık gördüğümüz bir figürandır. kendisinin cüneyt arkın ve kemal sunalla çok iyi bir uyumu vardır. en meşhur rolü oynadığı gerzek hamdi rolüdür. korkusuz korkak filmindeki sahnesi çok hoştu anlasan zaten adın gerzek hamdi olmazdı repliği turgut özatay ( ayı abbas ) ve kadir kök unutulamaz.

Yandex.Metrica