Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Melih Gülgen

Melih Gülgen

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 3 Ocak 1946

Ölüm : 2017-02-21

Eğitim : Atatürk Erkek Lisesi

İlgili Filmlersadowski

13 Mayıs 2019 12:54

özellikle 70 li yıllara damgasını vuran iyi bir yönetmen....

Cevap Yaz

cantona

11 Kasım 2018 13:17

Adam gibi adam yönetmen gibi yönetmendir. Hem erotik filmleri hem siyasi filmleri hem avantür filmleri kalitelidir. Klasik Türk işi eyyamcılıkla yetinmemiş sınırları zorlamıştır. Türkiye'ye iki gömlek büyük bir yönetmendi.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

26 Mayıs 2017 16:55

Cüneyt Arkınla çevirdiği bütün filmler, diğer idare ettiği macera ve polisiye filmleri ve Tatar Ramazan filmleri başarılıydı. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Göztepe

25 Mart 2017 14:57

Beğendiğim kaliteli yönetmenlerimizden biriydi yeşilçam sinemasına her kulvarda çok emeği geçmiştir.Kısacası usta çırak ilişkisiyle kendini geliştiren başarılı bir sinema kariyeri olan komple bir sinema emekçisiydi usta bir yönetmendi Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

murat1984

20 Mart 2017 14:28

Sinemamızın en kaliteli ve en çok film çeken yönetmenlerindendir.En iyi filmleri Tatar Ramazan,Kimlik,Cemil filmleridir.Cüneyt Arkın'la en çok film çeken yönetmenlerdendir.Ayrıca Kafkas Kartalı filminin yönetmeni Yılmaz Atadeniz'dir. Soğukkanlılar-Kan Kokusu 1973,Babamın İntikamı 1985,Birtanem 1987 filmlerini de yönetmiştir. Berivan dizisinin ilk 5 bölümünü yönetmiştir.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

sinemaadamı

22 Şubat 2017 18:17

Usta yönetmenin ölümüne çok üzüldüm.böyle büyük yönetmen yeşilçama bir daha kolay kolay gelmeyecek. Onun yönettiği filmlerin birçoğu kaliteli ve güzel filmlerdi. Daha çok avantür filmler çevirirdi değerli yönetmen. Siyasi filmleri hep sansüre tabi tutulmuştur. Önce cüneyt arkın daha sonrada serdar gökhanla çok iyi bir uyum sağlayarak birlikte güzel filmlere imza atmışlardır. Kadir inanırın meşhur tatar ramazan filmlerinin de yönetmeniydi. Cüneyt arkınla cemil filmleri başta olmak üzere adalet, baba ocağı, babalık, babanın oğlu,dayı,belalılar,akrep yuvası filmleri unutulmazlar arasındadır.allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır versin.

Cevap Yaz

AlınYazısı

22 Şubat 2017 10:02

Usta yönetmen Melih Gülgen’in Vefat etmesine çok üzüldüm. Yönetmiş olduğu filmler arasında Babanın Oğlu Babanın suçu Baba ocağı, Babalık ,Cemil,Cemil dönüyor,İnsanları seveceksin,Akrep yuvası Av, Dayı, Oğul, Adalet Tatar ramazan, Tatar ramazan sürgünde. Bu gibi filmlerle adını daha çok duyuran Melih Gülgen’in gülgen film isminde birde film şirketi vardı. O hep yaptığı ve ses getiren bu filmlerle hatırlanacak. Cemil serisi, İnsanları seveceksin, akrep yuvası bu filmler Cüneyt Arkın filmografisinde en çok beğenilen filmleri arasında. Bunda usta yönetmen Melih gülgen’in payı büyüktür. Asla unutulmayacak yönetmenlerimizden Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

mansur.yıldırım

22 Şubat 2017 08:39

Melih gülgen türk sinemasının kaliteli yönetmenlerinden biriydi tatar ramazan,tatar ramazan sürgünde ve cemil cemil dönüyor gibi filmleriyle hep yaşayacak aslında 7 puan verecektim ama 70 ler furyasından dolayı bir puan kırdım hayranları kusura bakmasın allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

mansur34

14 Mart 2016 03:29

Melih gülgen in ilginç bir kariyeri var erotik ve arabesk türlerinde yer almasaydı ve daha seçici olsaydı çok daha iyi bir kariyeri olabilirdi malesef çoğu filmi özensiz kısaca ortalama bir yönetmen en iyi filmleri tatar ramazan,tatar ramazan sürgünde ve cemil filmleridir.

Cevap Yaz

sinemaadamı

21 Ekim 2015 12:42

işte yönetmen budur. cüneyt arkın kadir inanır ferdi tayfur ve daha bir çok ünlü isimle çok güzel filmler yapan bir yönetmendir. kadir abiyle tatar ramazan , kurban, bedel , imparator. cüneyt baba ile cemil , adalet, babanın oğlu , babanın suçu, serdar gökhanla polis görev başında ferdi tayfur ile yaktı beni ve daha yüzlerce güzel yapım. saygılar melih baba.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica