Kazım Kartal

Gerçek Adı Kazım Dilcan
Doğum Tarihi 1 Ocak 1936
Ölüm Tarihi 13 Ağustos 2003
Doğum Yeri Niğde Altunhisar
Ölüm Yeri İstanbul

Biyografisi

Gerçek adı Kazım Dilcan'dır. Liseden sonra çalışma hayatına atıldı. 1963'de "Hancının Kızı" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Çok sayıda filimde karakter rollerinde gözüktü. Seks filmler i furyası dönemi filmlerinde baş roller oynadı. Foto romanlarda, televizyon film ve dizilerinde roller aldı.

Senaryo (2)

Oyuncu (453)

Son Yorumlar (52)

Yeşilcamavi avatar Yeşilcamavi 19 Eylül 2018 23:54:01

Keşke seks furyasında oynamasaydın...O kadar iyi bir oyuncuydun.Resmen kendi topuğunda sıkmışsın...

balabangür avatar balabangür 29 Mayıs 2018 11:58:27

9

Keskin bakışlı, sahnedeki gerginliği iyi veren bir yapısı vardı. Aklımıza kazınmış çok tanıdık bir yüz olmayı başarmıştır. İstanbul 79 filminde çok etkili oynamıştı. Yorumlarda seks filmlerinde oynaması ile ilgili bir çok eleştiri var. Bunun yanında beğenenlerde var. Olabilir. Ama bence o dönemlerin tüm günahlarını Kazım Kartala vb. oyunculara yüklenilmesi de çok adil değil. Sanki onlar olmasa tüm sorunlarımız olmayacakmış gibi davranıyor herkes. Arka planın ne olduğunu bilmiyoruz. Bu çok araştırılması gereken sosyo- ekonomik, kültürel ve siyasi bir olgu. O dönemler bitince Ülkemiz toz pempe olmadı. Keşke Kazım Kartal yaşasaydı da onunla tanışıp, çay içip iki çift sohbet etseydim. O dönemleri, yaşadıkların tecrübelerini anlatsaydı diye düşünüyorum.

Kapadokyalı avatar Kapadokyalı 30 Kasım 2017 23:45:54

1

Kazim kartal gercekten yesilcamin hakkini verip basarili bir oyuncudur.en son uvey baba dizisinde celal aga olarak ekranlara veda etmistir nigdeli oldugu icin hemserilerimiz fazla sewmezler ben sewerim tabiki mekani cennet olsun..

Yandex.Metrica