Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Günay Güner

Günay Güner

Doğum Yeri : Mardin

Doğum Tarihi : 15 Nisan 1944

Ölüm : 2017-12-19

İlgili FilmlerKralAkrep07

19 Aralık 2019 16:25

Bugün 2.Ölüm Yıldönümü Genelde Kötü Rollerde Gözüken Daha Çok Aklımda Kemal Sunal Filmleriyle Kalan Kötü Rolleri Çok Güzel Yapan Ve Yakışan Bir Ağabeyimizdi İyi Oyunculuk Sergileyen Yan Karakterlerden Bir Emekçiydi , Bugün Aramızdan Ayrılalı 2 Yıl O ldu Özlemle , Rahmetle Anıyorum , Allah Rahmet Eylesin...

Cevap Yaz

Göztepe

20 Aralık 2017 22:08

Yeşilçam bir yaprağını daha düşürdü sevdiğim bir oyuncuydu Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Sinemaagresif

20 Aralık 2017 17:13

Allah rahmet eylesin.... Tesadüfen şimdi öğrendim vefatını.......... Sinemamızın bir emekçisini daha kaybettik maalesef.... Başımız sağ olsun...

Cevap Yaz

AlınYazısı

20 Aralık 2017 10:42

Allah rahmet eylesin, Günay Güner. Yeşilçam'ın tanınan yüzlerindendi. Büyük Yemin'deki Zaloğlu Kenan rolü unutulmaz. Nur İçinde uyusun.

Cevap Yaz

Siyahbeyaz1972

19 Aralık 2017 22:04

Allah rahmet eylesin vefat etmiş .Yeşilçamın sinama emekçielrinden biri daha göçtü öteki aleme...

Cevap Yaz

AlınYazısı

13 Temmuz 2016 19:01

Babanın Oğlu filmindeki Acemiymiş Ranazadan Düştü Dediği Rolü izlenmeye Değer. Yaşar Ne Yaşamazdaki , Sağa kıvırr sağa sola kıvır solaa dediği sahne :) Tam bir yeşilçam emekçisi bazı rolleri iyidir bazı rollerde fedai bazı rollerde Mahalle sakini. Şimdi Nerdedir ne yapar bilinmez. Yaşıyorsa Allah Uzun Ömürler versin.

Cevap Yaz

sinemaadamı

31 Ekim 2015 20:27

en meşhur rolü babanın oğlu filmindeki acemiymiş ranzadan düştü rolüdür. ayrıca usta yönetmen lütfi akad üçlemesi diyet düğün ve gelin filmlerindede çok başarılı oynamıştı. genellikle kartal tibet ve cüneyt arkın filmlerinde görülürdü. aslen mardinliymiş. şuan yaşıyosa allahtan uzun ömürler vefat ettiyse allahtan rahmet diliyorum çok iyi oyuncuydu.

Cevap Yaz

silvester

19 Aralık 2017 13:23

Sevgili sinemaadamı kardeşim.Az evvel,Yeşilçam duayeni Ekrem Gökkaya ağbimizden gelen acı haberle adeta sarsıldık.Günay Güner in vefat haberini aldık.Allah mekanını cennet eylesin.bende çok severdim onu........Silvester.

simsek91

23 Ağustos 2015 19:04

80'li yıllarda beyazıt meydanda çakmaklara gaz doldururmuş. Genellikle kavga sahnelerinde gördüğümüz oyuncumuz.

Cevap Yaz

delikadir39

27 Kasım 2010 11:34

diyet filminde çok iyiydi.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

10 Temmuz 2009 12:53

Günay Güner, 60 yılların sonunda dönemin önemli tarihi ve macera içerikli yapımlarda figüran olarak oyunculuğa başlayan bir sanatçıdır. Daha sonra macera, avantür türü sinema yapıtlarında yer almıştır, tabi tarihi projelerde yer bulan oyuncu yavaş yavaş figüranlıktan, oyunculuğa rol bulmaya başlamıştır. Günay Güner en çok yakışan roller, patrona karşı çıkan bir amele iken işçi sınıfını temsil ettiği, ağa karşı çıkarken köylü sınıfını, insanlığın başına bela olmuş bazı törelere karşı çıkarken büründüğü roller olmuştur. Böylesine değerli oyuncular yok olup giderken yerlerine manken-oyuncu-futbolcuların yerine almaları gerçekten çok üzücü bir durum olmuştur. Bu kadar uzun yıllar Türk Sinemasına hizmet verip, hiç tanınmamak yada ismini bile çok az kişinin hatırlaması ya da bilmesi bu sanatçıların bu ülkede neden başarısız olduğunun açık birer göstergesi olmuştur. Avrupa'da ya da dünyanın herghangi önemli bir yerinde kıymeti bilinse eminim ki önemli projelerde, önemli oyunculuklarla kendilerini ve ülkelerini çok anlamlı ve başarılı bir şekilde temsil ederlerdi. Ne yazık ki bu fırsatı onlara ne seyirciler ne de yapımcılar tanımadılar yada tanımak zor geldi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica