Cevdet Balıkçı

Namı Cevdet Özalaş
Doğum Tarihi 1 Ocak 1941
Doğum Yeri samsun

Biyografisi

1941 Samsun doğumlu olan oyuncuyu genelde mafya babasının adamı rolünde izledik hep. Çoğunlukla da ya telefona bakarken ya da kapıda nöbet tutarken… Pos bıyıklı ve dazlak kafalı imajını hiç değiştirme miştir.

Talihsizler filminde koğuş ağası, Bitirimler Sosyetede filminde Çeşme meydanlı haydar, Sahte Kabadayı filminde Kemal Sunal’ı vurmak için tutulan kiralık katillerden biri, Umudumuz Şaban filminde mahkum, Yedi Bela Hüsnü filminde Malik Bey’in adamlarından biri, Gerzek Şaban filminde altına işeyen kabadayılardan biri, Davaro filminde Bekiro’nun adamlarından biri, Şark Bülbülü filminde Hilton Otelinin kapısında üniforması ile duran bekçi, Çarıklı Milyoner filminde bayram için tutulan korumalardan biri ve bunun gibi bir çok filmde yardımcı rollerde oynamıştır.

Yeşilçam emektarlarından biridir.

Oyuncu (227)

Son Yorumlar (7)

by_carisma351 avatar by_carisma351 23 Mart 2014 23:00:46

10

Çok seviyorum. Çok çok önemli bir oyuncu..

tarikbora avatar tarikbora 26 Temmuz 2013 23:24:02

Arkadaşlar CEVDET BALIKÇI İSTANBUL da GÜLTEPE de Yahya Kemal mahallesinde yaşıyor daha bugün (26 TEMMUZ 2013) gördüm otobüs durağında cami cemaatiyle beraber oturmuş laflıyordu (Durak karşısı camidir ) . Senelerdir aynı yerde ikamet eder .Bildigim kadarıyla tek katlı bir gecekonduda yaşıyor ve sokağı gören pencere yok evinde sanırım o böyle olmasını istemiştir sadece duvar ön cephe belkide çoluk çocuk sesi gelmesin diye cam koydurmadı evine.düşünsenize kapıyı biri çaldıgında camdan bakamıyorsunuz cam yok evinde, evin arka tarafı bilemem cam vardır herhalde ...

forestcar 08 Mayıs 2012 17:28:05

sınemamızın ilginç  karakterlerındendır. bır çok fılmde görev almıştır.. şimdilerde ortalıkta gözükmüyor..  tv dızılerınde  oyuncu olarak  göremıyoruz. uzun ömürler dilerm..

Yandex.Metrica