Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tanju Gürsu

Tanju Gürsu

Doğum Yeri : Trabzon

Doğum Tarihi : 27 Ekim 1938

Ölüm : 2016-06-07

Eğitim : İst. Hukuk Fakültesi terk

Hakkında : Bir sinema dergisinin açtığı yarışmayla sinemaya geçti (1962). Fosforlu Oyuna Gelmez ilk filmi oldu. Bu arada Özden Çelik'le birlikte Anıt Film şirketini kurup yapımcılığa başladı.

İlgili FilmlerKartalTibetTutkunu

10 Haziran 2017 05:33

Yeşilçamda "Bıçkın Delikanlı" jön tanım kendinide özgü oyunculuğuyla öne çıkan başarılıda bir aktör sinemada varolduğu dönem içinde ikinci bir rolü doğru kanalize de olsa O yine oyununu domine forsede eden dominat bir oyuncu olduğu söylenebilir... Mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

atanurkuvvet

30 Haziran 2016 11:38

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun rahmetli büyüğümüz hemşerimiz Tanju Gürsu'nun.en değerli oyunculardan biriydi

Cevap Yaz

Rıza_Nur

19 Haziran 2016 06:10

Allah rahmet eylesin.Her rolün hakkını vermiştir.Kardesiyle birlikte sinemamıza çok katkı yaptı.

Cevap Yaz

MAVİ GÖZ

11 Haziran 2016 10:26

allah rahmet eylesin fosforlu cevriyem filmindeki kıtipiyoz çetin rolünü çok beğenirim

Cevap Yaz

Göztepe

9 Haziran 2016 23:24

Vefatı tüm sinemaseverleri üzdü gerçekten çok değerli ve çok iyi oyuncuydu. Yeşilçamda basrol ve ikinci adam olarak sorunlu adam tipini Ekrem Bora ile birlikte üstüne en yapışan belkide iki jönden biriydi Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

AlınYazısı

9 Haziran 2016 09:53

Daha çok ağır abi ve Mahallenin Argo takılan delikanlısı. Çapkın ve Hovarda rolleri yakışırdı. En çok yakışan Ses tabiki Sadettin Erbil’in Sesiydi. Şahane bir uyumu vardı onun sesiyle. Yeri gelir kötü adam yeri gelir mağdur delikanlı oyunu oynadı. Akla Gelen; Gurbet Kuşları, Soysuzlar, Vahşi Gelin, Duvarların Ötesi, Firari Aşıklar,Bülbül yuvası ve daha bir çok bunun gibi başarılı ve orta başarılı filmlerde rol almış bir Çok iyi oyuncuydu. İnce bıyıkları renkli güzel gözlerindeki keskin bakışlarıyla unutulmaz yer edindi... Nitekim Ölümlü dünya gün gelir göçer gider o beyaz perdenin kahramanları bir bir…Engel olmak ne çare. Yeşilçam koca bir dünya içine giren kaybolur kendimize bir jön seçip onun filmlerini detaylı izleyecez deriz Bugün yarın bugün yarın diye diye günler su gibi geçer. Güya daha Tanju Gürsu siyah beyaz dönemindeki bi kaç filmi detaylı izleyip analiz edecektik Bugün o filmin kahramanı göçüp gitti Şu Dünyadan...Allah Rahmet Eylesin. Bu oyuncular o dönem çok sıkıntılar ve zorluklar çektiler. Bugün en az onlar kadar biz seyirciler de zorluk çekiyoruz. Çünkü O kahramanların ve dönemin daha doğrusu o çağın kapandığına ve O oyuncuların birbir aramızdan ayrılmalarına şahit olmak Çok ama çok zor gerçekten. Güle Güle Tanju Gürsu…

Cevap Yaz

Kleberson

8 Haziran 2016 17:39

cok iyi bir oyuncuydu allah rahmet eylesin seni unutmuycaz efsane.

Cevap Yaz

sinemaagresif

8 Haziran 2016 15:45

Allah rahmet eylesin. Çok önemli ve değerli bir aktörümüzdü. Asabi ,bıçkın ve bazen komik rollerde karşımıza çıkardı. Rüzgar Murat Ağlayan Melek ,Vahşi Gelin,Kara Murat Devlerle Savaşıyor vs. gibi filmlerde canlandırdığı rolleri unutulmaz. Hele Vahşi Gelin de ki zengin, asabi, komik karadenizli tiplemesi süperdi. Senaryosunu yazdığı baş rolünde Fatma Girik'in oynadığı Gülsüm Ana filmi de başarılıydı. Bunun yanı sıra yapımcılık ve yönetmenlik yapmış gerçek bir yeşilçam emektarıydı. Mekanın cennet olsun Tanju Abi nur içinde yat.

Cevap Yaz

ozkaracam

8 Haziran 2016 15:17

Tanju Gürsu, 1960'ların başlarında Ses Dergisi yarışması ile girdiği sinemada kendine has yakışıklılığı ve iyi oyunculuğu sayesinde belli bir yer edinmişti. O da bazı filmlerde birlikte oynadığı Ekrem Bora gibi jönlükle ikinci adamlık arasındaki kaygan zeminde yer alıyor, üstlendiği hemen her rolün, iyi ya da kötü her karakterin hakkını veriyordu. Işıklar içinde uyu, Sosyete Şakir.

Cevap Yaz

silvester

7 Haziran 2016 23:03

Bugün..... 07-06-2016 da aramızdan ayrıldı.Hemşerimdi ve çok değerli bir sanatçıydı.Yeşilçam ın en güzel dönemlerinde faaldi ve çok güzel filmlerde oynadı.Yeri dolacak birisi değil.Mekanı cennet olsun........Silvester.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica