Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yalçın Gülhan

Yalçın Gülhan

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 27 Aralık 1944

Ölüm : 2019-07-27

Hakkında : Yalçın Gülhan (27 Aralık 1944, İstanbul - 27 Temmuz 2019, İstanbul), Türk oyuncu. Gülhan, 27 Aralık 1944'te İstanbul'da, aslen Adanalı bir ailenin oğlu olarak doğdu. Oyunculuğa ilk defa yönetmenliğini Yavuz Yalınkılınç'ın yaptığı 1964 yapımı Dağlar Aslanı adlı sinema filmiyle başladı. 1970'li yılların başlarından itibaren Ulvi Uraz Tiyatrosu ve Devekuşu Kabare Tiyatrosu'na girerek çeşitli oyunlarda sahne aldı. Oyuncu 1970'lerin ikinci yarısından sonra ve 1980'li yıllar boyunca yer aldığı sinema filmlerinde yan karakter rollerinde göründü. Yalçın Gülhan Türk dizi tarihine geçen, 1992-2002 yılları arasında yayınlanan Mahallenin Muhtarları'ndaki "Şoför Ali" rolüyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Bir süredir demans hastalığıyla mücadele eden oyuncu Yalçın Gülhan tedavi gördüğü İstanbul'daki bir hastanede 27 Temmuz 2019'da 74 yaşında yaşamını yitirmiştir... Cenazesi Şakirin Camii'nden kaldırılarak Karacaahmet Mezarlığı'nda toğrağa verilmiştir.

İlgili Filmlerkral_affetmez

6 Ekim 2019 17:47

Her role yakışan ve rolünün hakkını veren bir oyuncuydu yahlçın gülhan.türk sinemasının en iyi oyuncularından birisiydi. en sevdiğim filmleri şüphe para durdurun dünyayı yaktı beni vazgeç gönlüm kısrak kurban suçlu erkekler ağlamaz kral benim kürtaj bu ikiliye dikkat çocuklar ölmemeli melek mi şeytan mı acıların kadını hostes cemil dönüyor filmleridir. sinirlendiğinde ve kavgalı sahnelerde oyunculuğunun doruğuna çıkmıştır bir çok filmde de üstün performans sergilemiştir. aytaç arman ile eşdeğer kalitede bir oyuncuydu.hayatını kaybettiğini geçenlerde öğrendim ve üzüldüm oldukça çünkü böyle oyuncuları ve böyle kaliteli filmleri sinemamızda artık göremiyoruz. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yalçın gülhanın. unutulmazlardansın yalçın abi ...

Cevap Yaz

Kleberson

4 Ağustos 2019 02:28

türk sinemasinin önemli oyuncularindandi özelikle kendisini kötü adam rollerinde cok basarili bulurum en begendigim filmleri para suclu kurban doktor ve yolun sonundaki karanlik filmleridir harika bir oyuncuydu isiklar icinde uyusun

Cevap Yaz

Rıza_Nur

1 Ağustos 2019 11:46

Türk sinemasında her role yakışan ender oyunculardan biriydi. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

AlınYazısı

1 Ağustos 2019 11:06

Sevgili Yalçın Gülhan, çok yetenekli bir oyuncuydu. 70 leri dolu dolu geçirmiş biri. Onun sinemadaki duruşunu hep Aytaç Arman la benzetirim. İkiside 70 li yıllar da yoğun çalışmış her rolün altından kalkmayı bilmiştir. Cemil Dönüyor filmindeki Tahir karakteri aklıma geliyor. Yeri gelir sert karakterlerin üstesinden, yeri gelir kötü karakterleri başarıyla oynayan biriydi. Halkın gönlünde Mahallenin Muhtarları dizisinde Şoför ali olarak yer edindi. Vefatı biz sevenlerini çok üzdü Nur İçinde uyusun. Allah rahmet eylesin. Eskiler birer birer gidiyor hayat çok vefasız ve zalim. Ne acıdır ki, herşey yalan Ölüm gerçek. Güle Güle YalçınGülhan.

Cevap Yaz

hayrivarol

28 Temmuz 2019 19:35

Yalçın Gülhan en sevdiğim oyunculardan biriydi.. Allah rahmet eylesin..

Cevap Yaz

mkurtsen

27 Temmuz 2019 18:42

20 yıllık komşumu kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Bir süredir zihinsel problemleri vardı,zannedersem Demans veya Alzheimer türü bir hastalık ile mücadele veriyordu Son karşılaşmamızda fiziksel olarak iyi görünse de beni tanıyamamış transit geçmişti Kendisine rahmet ve mağfiret eşine, ailesine sabır diliyorum.

Cevap Yaz

Göztepe

27 Temmuz 2019 18:12

Aklımda hep kumarcı rolleriyle çılgın, çıldırmış, kıskanç jönün sevgilisini elinden alan kötü adam rolleriyle kaldı. Çok iyi bir oyuncuydu yeşilçamın gizli starlarından Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

aybicekurtkız

27 Temmuz 2019 14:15

Hem iyi hem kötü karakterleri çok iyi canlandırırdı. Çok beğendiğim karizmatik yetenekli bir sanatçıydı.Sinemanın krizde olduğu dönemde erotik filmlerde rol almış ve bundan pişmanlık duyduğunu söylemişti.Macera ,avantür ,arabesk her furyaya çok yakışırdı. Rollerini adeta canlandırmaz yaşardı. Mimikleri jestleri harikaydı. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

SarpBayhan

27 Temmuz 2019 14:03

İnanın daha dün gece sinematürk'de Yalçın Gülhan sayfasını gezmiş oynadığı filmlerin listesine bakmıştım. Bugünde vefat ettiğini öğrendim. Allah taksiratını affetsin.

Cevap Yaz

KralAkrep07

27 Temmuz 2019 12:54

ölüm haberini şimdi aldım çok üzgünüm para , mahallenin muhtarları , yaktı beni , vazgeç gönlüm , bu ikiliye dikkat filmleri benim için unutulmaz idi , oynadığı hemen hemen her filmde kötü , sinsi karakterlere sahipti , mahallenin muhtarları onu ilk kez iyi yapmıştı , mekanın cennet olsun .

Cevap Yaz
Yandex.Metrica