Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Necip Tekçe

Necip Tekçe

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1924

Ölüm : 2004-12-16

Eğitim : Ortaokul

Hakkında : 1924 yılında İstanbul'da doğdu. Ahmet Tarık Tekçe'nin kardeşidir. Lise son sınıftan öğrenimini bırakarak bir süre sporla uğraştı. Polislik yaptı. Sinema oyunculuğuna, baş rolünü Ahmet Sezgin-Filiz Akın'ın oynadığı "Mirasyedi" filmiyle başladı. Foto romanlarda da rol aldı.

İlgili FilmlerMusaKaya

14 Kasım 2020 13:54

''Kötü adam'' olmak için doğmuş adeta. Fiziki özellikleri ve bakışları ile yeşilçamda kötü adam rollerinde oynamak için adeta biçilmiş kaftan bir oyuncuydu. Ağabeyi rahmetli Ahmet Tarık Tekçe kadar bilinmiyor olsa da yardımcı rollerde son derece başarılı idi.

Cevap Yaz

sinemaadamı

7 Mart 2016 19:49

yedi bela recebi kim unutabilir ağabeyi ahmet tarık tekçe kazada hayatını yitirince onun yerini alan ve kötülük üstüne kötülük yapan muhteşem bir karakter oyuncusu tek fark var abisi komedi dalında kötü adamdı o her dalda :)

Cevap Yaz

kariz_ma_35

26 Kasım 2009 01:03

Muhteşem bir oyuncuydu özellikle en beğendiğim filmi kemal sunalın umudumuz şaban adlı filmde canlandırdığı yedi bela recep karakteridir ayrıca ahmet tarık tekçenin kardeşidir allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

denizguneyli

24 Eylül 2009 03:22

Türk Sineması'nın kıdemli 'kötü adam'larından ve sinemanın bir diğer 'kötü adam'ı Ahmet Tarık Tekçe'nin kardeşidir.Kısa boyu, bir kulağının üstünden öbür kulağına tarafına doğru taranan saçlarına(comb over) ek olarak, kısık gözlerinin altından uzanan koca burnu, ince bıyıkları ve titrek dudakları ile hatırlanan Necip Tekçe, 1960'lı yılların çok sayıda siyah beyaz filminde oynamasına karşın, sinemada kardeşi gibi bir yer edinemedi, daha çok ikinci, üçüncü sınıf rollerde göründü.Ve bir kenarda unutularak yaşama veda etti.

Cevap Yaz

Loverman

13 Eylül 2009 22:50

ahmet tarık tekçe ye göre biraz daha geri plandadır. tabiki sinemaya verdiği emek tartışılmaz.

Cevap Yaz

yalnızlar_rıhtımı

20 Şubat 2009 15:31

rahmetli kardeşi a.tarık tekçe ye çok benziyordu onun gibi sert bakışları vardı kötü rolllerde bir numaraydı.

Cevap Yaz

ahmet45

21 Kasım 2008 07:59

saygılarımı iletiyorum saygı duyulcak şapka cıkarılıcak bir oyuncuydu

Cevap Yaz

Alın yazısı

8 Eylül 2008 09:27

A.Tarık Tekçenin Kardeşidir K.Sunal Filminde Yedi Bela Recep Karakteriyle Hatırlıyoruz...Daima Kötü adam Rolünde Oynadı Allah Rahmet Eylesin.

Cevap Yaz

segal844

5 Ağustos 2008 16:04

Bu sinema emektarımızı ismen hatırlayamayan veya tanıyamayanlar görsel açıdan mutlaka hatırlayacaklardır.Kaybettiğimiz karakter oyuncumuz oynadığı birçok filminde kötü adamı profesyonelce canlandırmıştır.Kötü adamı oynarken de diğer karakter oyuncularına nazaran daha çok ön plana çıkmıştır.Hem fiziken hem de ruhsal anlamda hayat verdiği karakteri belirgin bir şekilde ortaya çıkarmıştır.Tıpkı Hakkı Kıvanç gibi.Sima olarak bakıldığında kötüyü oynayabilecek bir potansiyeli olduğundan o imajı üstüne gömlek gibi oturmuştur.Sevgili Tekçe ve onun gibi kötü adamlarsız türk filmleri izleyeceğiz.

Cevap Yaz

kazuki

4 Temmuz 2007 12:01

allah rahmet eylesin.kendisi türk sinemasının emektarlarındandır..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica