Hüseyin Kutman

Doğum Tarihi 20 Ağustos 1930
Ölüm Tarihi 16 Aralık 1988
Doğum Yeri Bursa
Ölüm Yeri İzmir

Biyografisi

Hüseyin Kutman'ın sahne hayatı Kent Oyuncuları'nda "Gülerek Girin" piyesiyle başladı. Uzun süre Dormen Tiyatrosu'nda çalışmış ve "Bulvar", "Monserrat", "Üç Kuruşluk Opera", "Alamanya'dan Bir yar geli r Bizlere", "Dün Gece Yolda Giderken", "Çıplak Ayak", "Cengiz Hanın Bisikleti" oyunlarında oynamıştır. 1969 yılında Nisa Serezli ile Bizim Tiyatro'da unutulmaz "Tatlı Kaçık" ve "Sersem Kocanın Kurnaz Karısı" oyunlarında gösterdiği performansıyla efsaneleşen bir oyuncudur. Bazı kulüplerde takdimcilik de yapan Hüseyin Kutman bir dönem Perran Kutman ile evlenip, ayrılmıştır. Uzun süre Devekuşu Kabare Tiyarosu'nda da görev yapan Hüseyin Kutman Yeşilçam'da karakter rollerinde aranılan isimlerden olmuştur. Kalp krizi sonucu hayata veda etmiştir

Oyuncu (178)

Son Yorumlar (20)

yeşilçam1987 29 Mart 2018 02:26:43

kartal tibetin tarkan ve hababam sınıfının dayakçı hocası rolleri aklımda kaldı...kemal sunalın ilyas salmanın küçük emrahında önemli filmlerinde yer almıştır..evin sert ve acımasız babası rollerinde harikadır.. 58 yaşında ölmeside çok üzücü..nur i çinde yatsın..

kadıköy avatar kadıköy 13 Temmuz 2017 01:02:35

10

Hüseyin Kutman'ın oynadığı her yerli film keyifle izlenir. Kemal sunal filmlerinde daima üstün performanslıydı kendini son derece yetiştirmiş ellerin sözleriyle uyum sağlaması çok iyiydi.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 12 Ocak 2016 19:20:00

10

çok başarılı bir karakter oyuncusudur. köşeyi dönen adam filmindeki mennan, hababam sınıfındaki dayakçı tarih hocası ve tarkan filmindeki kralın sağ kolu rolleri en beğendiğim rolleridir.sadettin erbil ve dinçer çekmez dublajları kendisine çok yakışı yor. allah rahmet eylesin.

Yandex.Metrica