Hakkı Haktan

Gerçek Adı Hakkı Gezer
Doğum Tarihi 1 Ocak 1919
Ölüm Tarihi 1 Ocak 1981
Ölüm Yeri İstanbul

Biyografisi

Gerçek adı HAKKI GEZER'dir. 1955'te "Sihirli Boru" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Çok sayıda filmde karakter rolleri oynadı. Foto romanlarda da roller aldı. Yaşamının bir bölümü, yaka landığı akciğer hastalığı nedeniyle sanatoryumlarda tedavi ile geçti.

Oyuncu (190)

Son Yorumlar (6)

aysenazan avatar aysenazan 18 Aralık 2017 16:55:15

Kader Böyle İstedi filmindeki; "Bu derdi ben bilirim. Bir ay ağzıma lokma koymadım diyeyim de sen anla.... Garip Abdi derdini kime anlatsın." repliği ile filmi her izlediğimde içimi çizen diyaloğu ile gönlümde taht kurmuş oyuncu. Akciğer rahatsızlığ ı nedeniyle sanatoryumda yatması sebebiyle hali beni daha çok hüzünlendirmiştir.

silvester 09 Şubat 2017 21:45:25

Hakkı Haktan, çok değerli bir oyuncuydu.Vesikalı Yarim filmindeki şef garsondu.Hep onunla Mehmet Aslan ı karıştırmışımdır.Mekanı cennet olsun.Bu arada benim bir satır altımda yorum yazan değerli sanatçı büyüğüm Tevfik Çakmak ta,2 gün önce maalesef ar amızdan ayrıldı.Ona da sonsuz rahmetler diliyorum...........Silvester.

tevfik cakmak avatar tevfik cakmak 07 Şubat 2010 01:26:02

10

HAKKI HAKTAN (1919 İstanbul-1982? İstanbul) Oyuncu.Gerçek adı Hakkı Gezer'dir.Sinema oyunculuğuna 1955'te "Sihirli Boru" filminde rol alarak başladı.Çok sayıda filmde karakter oyuncusu olarak gözüktü.Yaşamının bir bölümünde yakalandığı akci ğer rahatsızlığı ile mücadeleyle geçti.Hiç bir sosyal güvencesi olmayan Hakkı Haktan'a yaşamının son yıllarında Film-San Vakfı'ndan Ümit Utku sahip çıktı.Ben kendisini 1970 yılında birlikte rol aldığım bir foto roman çekiminde tanıdım.Zayıftı ve hastalıkla mücadele ederken,geçimini sağlayabilmek için çalışmaya devam ediyordu.İyi bir insan düzgün bir adamdı.İnşallah öbür tarafta rahattır.

Yandex.Metrica