İbrahim Kurt

Gerçek Adı İbrahim Kurt
Doğum Tarihi 1 Ocak 1940
Ölüm Tarihi 10 Ekim 2001
Doğum Yeri Sarıyer-İstanbul
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Kabataş Erkek Lisesi

Biyografisi

Oyuncu (430)

Son Yorumlar (30)

mali_ 11 Ağustos 2017 12:45:17

oyuncu asuman arsan yaşasada yeşilçamın yapısını bi anlatabilseydi,90 lı yıllarda tv de bir röportajda asuman arsan yeşilçamın pesbaye yapısını,vefasızlığını çok güzel anlatmıştı.

mali_ 11 Ağustos 2017 12:40:08

yeşilçam genelde dört yapraklı yonca denen hülya,filiz,
,türkan ve fatma etrafında şekillendiği için yıllarca boş lüsumsuz konularla sinemadan insanlar soğutuldu,belli oyuncu ve yapımcılar etrafında tekelleşen yeşilçam siyah beyaz dönem hariç halkın taleplerine gereğince cevap veremedi,genelde dört yapraklı yonca ve bunların karşısında oynayan başta ediz hun,nitelikli filmleri olsada,kartal tibet,cüneyt ve izzet günayın çevirdiği özenti abd emperyalist salon filimleri yeşilçamı bitirdi,bu oyuncular ve yapımcılar parsayı götürdü,diğer yan oyuncu ve ekipler ise senetle bonoyla üç kuruş paraya amelelik yaptılar,ibrahim kurtta üç kuruşa talim eden diğerleri gibi yeşilçamın amelesi şamar oğlanı gibi bir tipti.

Göztepe avatar Göztepe 03 Mayıs 2017 00:00:54

10

Yeşilçamın en fazla dövüşen dayak yiyen özellikle mafya kötü adamı oynayan en iyi oyunculardan biriydi. Genelde jönlerin kavgacı ekibinde hep vardı öncülerindendi özellikle saçlarıyla çok dikkat çeken bir oyuncuydu kavga sahnelerinde iyi dövüşür jönl erden çokta dayak yerdi Allah rahmet eylesin unutulmayacak.

Yandex.Metrica