İbrahim Kurt

Gerçek Adı Halil İbrahim Kurt
Doğum Tarihi 1 Ocak 1940
Ölüm Tarihi 15 Ocak 2001
Doğum Yeri Sarıyer-İstanbul
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Kabataş Erkek Lisesi

Biyografisi

Oyuncu (400)

Son Yorumlar (28)

Göztepe avatar Göztepe 03 Mayıs 2017 00:00:54

10

Yeşilçamın en fazla dövüşen dayak yiyen özellikle mafya kötü adamı oynayan en iyi oyunculardan biriydi. Genelde jönlerin kavgacı ekibinde hep vardı öncülerindendi özellikle saçlarıyla çok dikkat çeken bir oyuncuydu kavga sahnelerinde iyi dövüşür jönl erden çokta dayak yerdi Allah rahmet eylesin unutulmayacak.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 06 Aralık 2015 13:07:31

en çok serdar gökhan tamer yiğit ve cüneyt arkın filmlerinde görürdük rahmetliyi. iyi bir oyuncuydu. allah rahmet eylesin battal gazi de petro , damgalı adam da fuat , atmaca ali de ramazan rolüyle çok iyi iş çıkarmıştı.

duygukurtaytur 11 Mayıs 2013 02:39:22

2

merhabalar ibrahim kurt ailemiz ve SARIYERLİLERİN bildiği ismiyle nağmı değer BABA İBRAM benim öz amcamdır şu bilgiyi paylaşmak isterim ki adı mehmet değil HALİL İBRAHİM KURT TUR kimliğinde böyle tüm yorumları okudum tek bir kötü söz söyleyen yok ço k teşekkür ederim amcam aynı sizlerin gördüğü gibi mahcup mütevazı bir insandı çok da yüreği ganiydi şuan aramızda yok ama boşluğu çok derin bunu söyleyebilirim eminimki yaptığı iyilikler sayesinde cennetten bize bakıyordur mekanın cennet olsun amcacığım özlendin

Yandex.Metrica