Yaşar Şener

Doğum Tarihi 1 Ocak 1926
Ölüm Tarihi 14 Eylül 2012
Doğum Yeri İstanbul
Ölüm Yeri istanbul
Eğitim Durumu Ortaokul

Biyografisi

1926′da İstanbul’da doğdu. Ortaokuldan sonra bir süre ticaretle uğraştı ve memurluk yaptı. Sinemaya 1960 yılında ”Tatlı Günah” filmiyle başladı. Çok sayıda filmde karakter oyuncusu olarak rol aldı. Bi r süre yönetmen yardımcılığı yaptı, foto romanlarda oynadı. 80′ler sonrasında TV dizilerinde de oynayan Yaşar Şener, Yeşilçam’ın emektar oyuncularından biri olarak kendisi gibi arkadaşlarının bir çoğuyla aynı kaderi paylaştı. Müjdat Gezen’in ,Yeşilçam’ın bakıma muhtaç sanatçıları için kurduğu misafirhaneye sığındı.

Oyuncu (285)

Son Yorumlar (15)

doğacanaktaş 21 Aralık 2016 00:32:54

Yaşar Şener'in Yaşar Amcamızın kıymetli sinema sektörüne son sözleri...

https://vimeo.com/46312288?ref=fb-share

sinemaadamı avatar sinemaadamı 02 Şubat 2016 15:34:56

10

kıymetli bir emektar. onu en çok yalnız adam filminde kuru temizlemeci rolüyle hatırlarım cüneytin aradığı elbiseyi para karşılığı başkasına satıyordu cüneytte gerçeği çğrenmek için mekanında onu sıkıştırıp başına ütüyü dayıyordu cehenneme ütülenmiş olarak gideceksin jilet gibi oda dur konuşacam diyordu bir diğer atışmasıda ayhan ışıkla oynadığı maceralar kralı filmindeki hain arkadaş rolüdür o filmde ayhanın çoçukluk arkadaşıydı ayhanın patron olmasına hazmedemiyor onu düşmanlarına satıyordu ayhan da onu bayıltıp kaza süsü vererek arabayla uçurumdan atıyordu hep ben ne zaman patron olcam hayaliyle yaşayıp hırsları uğruna arkadaşını feda etti. ve bomba rolü ona sahte kabadayıda verildi bombacı rolü en sevdiğim rolüdür siz çakmasını bilemediniz deyip kendini infilak ediyor çok komik çok hoştu :)) kısacasa çok iyi bir karakter oyuncusuydu yaşar.mekanı cennet olsun.toprağıda bol olsun :))

vatansever10 avatar vatansever10 24 Ekim 2014 14:21:42

10

sevgili müjdat gezen bır ev ayarlamış durumu iyi olmayan emektarlara orda yer vermişti.tv de ızlemıstim. o kadar çok fılmde bulunmasına rağmen nedense figüran rolunden ılerı gıdememıs..

Yandex.Metrica