Süheyl Eğriboz

Namı Sütçü
Doğum Tarihi 17 Nisan 1927
Ölüm Tarihi 10 Ocak 2014
Doğum Yeri Gönen / Balıkesir
Ölüm Yeri Samatya/İstanbul

Biyografisi

Balıkesir'de doğdu. Bir süre Pertevniyal Lisesi'nde okudu. Sinemaya 1940'da "Akasya Palas" filminde oynayarak girdi. Bir ara Muammer Karaca ve Ses Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. Daha sonra tiy atrodan ayrılarak, sinema oyunculuğunu devam ettirdi. İlerleyen yıllarda, sinemanın yanı sıra foto romanlarda, Tv dizilerinde roller aldı. Kötü adam rolleri ile tanındı.

Oyuncu (465)

Son Yorumlar (50)

44iLHaN avatar 44iLHaN 14 Ocak 2017 15:19:50

8

10 Ocak 2014 aramizdan ayrilali 3 sene oluyor sütcü abimizin onu rahmetle aniyoruz biraz gec oldu ama yinede fazla gec kaldik sayilmayiz

Kaptan34 avatar Kaptan34 23 Temmuz 2016 19:52:39

Onu başrolde bile görmek çok güzel

sinemaadamı avatar sinemaadamı 20 Aralık 2015 12:26:13

10

allah rahmet eylesin çok iyi bir karakter oyuncusuydu. lakabı profildede geçtiği gibi sütçüydü. kötü adam rollerinin vazgeçilmez oyuncusuydu bazı filmlerde iyi adamı oynasada rol ona yakışmıyordu tipi hep kötü adama giden bir oyuncuydu. zayıf ve uzun boylu fiziği ile hep dayak yiyen jönlerdendi oda. aslında oynadığı biçok oyuncudan daha uzundu ama dikkatli seyretmeyen onu kısa sanırdı çünkü çok zayıf insanlar ile çok şişman olanlar uzunda olsa kısa görünüyor ben bunu gözledim hep hani zayıflar dik durur şişmanlar hep kısa derler ya hikaye insan ideal kilonun altında veya üstünde oldu mu fizik darmadığın oluyor. cüneyt arkın ve kadir fiziği herkese nasip olmaz kısacası bu.sühely de hep kötü rollerde oynayarak ekmeğini kazanan bir emektardı kimi zaman figürandı kimi zaman tecavüzcüydü , kimi zaman çoçuk hırsızıydı. genel de behçet nacar serdar gökhan ve kemal sunal filmlerinde görürdük rahmetliyi. dadaloğlunun intkamı filmindeki perfonmansı çok iyiydi sütçünün rüyası filmindede başroldü kendi tarzıydı aslında ama malesef dayak yemekte usta olan abimiz dayak atamadığından ve kendisine sadettin erbil dublajıda gitmediğinden başrole gitmemişti abartısız 700 filmde oynamıştır diye düşünüyorum. bıçak atmakta ve kullanmaktada ustadır süheyl abimiz ayrıca ismi de çok ilginçtir süheyl sinema da başka süheyl yok zaten. allah gani gani rahmet eylesin.

Yandex.Metrica