Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hüseyin Zan

Hüseyin Zan

Doğum Yeri : Hatay

Doğum Tarihi : 19 Kasım 1930

Ölüm : 2011-05-03

Eğitim : İlkokul

Hakkında : İlkokul tahsilinden sonra çalışma hayatına atıldı. Tamircilik ve şoförlük yaptı. Sinema oyunculuğuna 1960'da "İÇİMİZDEN BİRİ" filmiyle başladı. Çok sayıda filmde kötü adam karakterleri canlandırdı. Bir kaç filmde baş rol oynadı. Yeşilçam'da "OSKİ" lakabı ile tanınan Hüseyin Zan, Çetin İnanç'ın yönettiği OSKİ adlı filmle lakabını baş rol oynadığı filme taşıdı. bazı filmlerde prodüksiyon amirliği yaptı. Figüran bürosu işletti. Oyunculuk dersleri verdi. İleriki yıllarda televizyon filmleri ve dizilerde rol aldı. Bir kız evladı olan Hüseyin Zan, 1990 yılından itibaren yaşamını Yalova'nın Çınarcık ilçesinde balıkçılık ve balık avı malzemeleri satarak geçirdi.

İlgili FilmlerRıza_Nur

27 Temmuz 2016 22:21

Hatayda değil İzmirin Hatay semtinde doğmuştur.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

geliyorumtoro

2 Kasım 2015 16:04

Büyük sinema emekçisi yeşilçamı yeşilcam yapan ustalardan biri. Daha önce kamyon şoförlüğü yapıyormuş.

Cevap Yaz

silvester

16 Mayıs 2011 17:25

Bir sanatçı düşünün.Son dönemlerine kadar çalışmak zorunda kalıyor.Olta,iğne,misina satarak hayatını idame etmeye çalışıyor.Bu ülkede iki sene milletvekilliği yapan,kıyak emeklilikten faydalanıyor ama kırk sene setlerde mücadele eden ve sanat adına birşeyler yapan,bir taraflarda unutulup,yitiriliyor.Bu zihniyetle,hedef ne 2023, ne de 2063 olur.Ülkeyi yönetenler,kanal,boğaz projelerini bırakıp,birazda sanatçıya önem versinler.......Silvester.

Cevap Yaz

delikadir39

15 Mayıs 2011 19:37

Tabi cenazesine evlatları katılmamış diye 2 sitede yazıyordu.Diğer siteler oğlu taziyeleri kabul etti yazmışlar.Hangisi doğru bilemiyoruz.

Ama bir gerçek var ki Hüseyin Zan artık aramızda değil.

Cevap Yaz

ozkaracam

10 Mayıs 2011 14:43

Onun yitirilişiyle Yeşilçam'ın Altın Çağı'nın çok bilinen, çok tanıdık yüzlerinden biri daha anılarda kaldı. Kendisini saygıyla anıyorum.

Cevap Yaz

Alın yazısı

8 Mayıs 2011 13:10

Kayıp gidiyorlar birer birer bir yıldız misali. Hüseyin Zan iri yarı cüsseli,gür saçlı sert bakışlı,yeşilçam sineması.nın akıllarda yer edinen o iyi kalpli kötü adamı. Kimi zaman bir gangster kimi zaman bir kabadayı kimi zaman emir alan bir tetikçi...ne büyük emeklerle ne çabalarla ne cefalarla yer edinilen bir mevki. Allah Rahmet Eylesin.Toprağı bol olsun. Allah Geride kalıp verdiği emekler karşılığında gerektiği kadar saygıyı hak edemeyenlere sabır versin. Allah Mekanını Cennet Etsin İyi kalpli kötü adam

Cevap Yaz

Loverman

7 Mayıs 2011 23:37

çok istemiştim onun röpörtajını burada görmeyi. çekip gitti. isyanım yaşayan diğer yeşilçam emekçileri aktör aktris figuran farketmez hepsine. kusura bakmasınlar ne zaman kamera karşısına çıksalar hep yakınıyorlar. şu ana kadar hep onların düşüncelerini doğru buluyordum. ama şimdi değil. merhumun cenazesine katılmaları gerekmezmiydi. siz birbirinizi unutmuşsunuz. başkasından ne beklersiniz. yazık gerçekten. bir yeşilçam sevdalısı olarak hem kızgınım hemde üzgün.

sinema emekçisi sayısız filmlerin oyuncusu hüseyin zana Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim.

Cevap Yaz

ordulu ordulu

4 Mayıs 2011 23:53

Allah Rahmet Eylesin

Cevap Yaz

kariz_ma_35

4 Mayıs 2011 18:26

Yeşilçam'ın cefakar kötü adamlarından biriydi. Kötü adam, dayak yiyen adam. Olarak düşündüğümüzde akla gelen ilk yardımcı oyunculardan. Vefat etmeden önce keşke sinematürk bir röportaj yapsaydı. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

delikadir39

4 Mayıs 2011 12:45

Sert yüz hatlarıyla tanınan bir oyuncuydu.Allah rahmet eylesin.Cenazesine oğulları katılmamış.Ne buruk bir acı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica